У США проходять урочисті заходи, приурочені до 50-річчя знаменитої на весь світ мови проповідника і борця за права чорношкірих Мартіна Лютера Кінга "У мене є мрія", яка вважається символом руху проти расової дискримінації.
15-хвилинна промова баптистського пастора, виголошена 28 серпня 1963 року у Вашингтоні, вважається шедевром ораторського мистецтва. З нею Мартін Лютер Кінг звернувся до учасників 250-тисячного маршу за громадянські права, які в той день зібралися біля пам'ятника президенту Лінкольну, який скасував рабство.
Кінг говорив, що мріє про те, щоб його діти змогли жити у світі, де їх оцінювали б за людськими якостями, а не за кольором шкіри, і про той день, коли "сини колишніх рабів і рабовласників "будуть разом сидіти за одним братнім столом".
Після його промови мільйони американців вимагали покінчити з сегрегацією і зрівняти у правах усіх громадян країни.
Через рік після маршу Мартін Лютер Кінг був удостоєний Нобелівської премії миру, а у США було прийнято закон про громадянські права, що заборонив расову сегрегацію у громадських місцях. Мартіна Лютера Кінга було вбито у 1968 році.
З нагоди ювілею президент Барак Обама - перший чорношкірий голова Білого дому зустрінеться з учасниками маршу, членами сім'ї Мартіна Лютера Кінга і виступить із промовою на сходах меморіалу Лінкольна. До 44-го американського лідера приєднаються два його попередники - 39-й президент США Джиммі Картер і 42-й господар Білого дому Біл Клінтон. !zn
Читайте також:
США заборонили вживати слово "негр" при перепису населення
Дослідження показали, що Обама - нащадок першого африканця, який став довічним рабом у США