Нещодавно російський диктатор Владімір Путін заявив, що світовий порядок обвалився, але світ, як він переконаний, вже готовий до створення нового. На це відреагували у Держдепі США, зокрема речник відомства Нед Прайс нагадав під час останнього брифінгу, що РФ стала вигнанцем, хоча раніше від цього таки світового порядку сама ж отримувала вигоду.
За словами Прайса, після Другої світової війни протягом 80-и років ця система гарантувала "безпрецедентні рівні стабільності, безпеки, процвітання та поширення демократії". Це принесло користь в тому числі й тим державам, які зараз хочуть кинути їй виклик.
Саме завдяки цьому порядку, заснованому на правилах, Росія, продовжив Прайс, як і деякі інші країни змогла нарешті відчути зростання, увійти до міжнародної системи й насолоджуватися плодами економічної та політичної інтеграції.
"Все це було до того часу, поки Путін не вирішив покласти цьому край і скасувати 30 років економічної інтеграції, зробити Росію вигнанцем у світовому співтоваристві країн", – зазначив Прайс.
Кордони великої шахової дошки Бжезинського нині сильно розширилися, хоча Україна, як він і передбачав, залишається в її центрі. І умовний "Захід", і умовний "Схід" проводять огляд своїх лав, перевіряють міцність союзницьких договорів та оцінюють баланс сил. Які ж сьогоднішні союзи? Хто, з ким і проти кого товаришує? І що чекає світ після третьої світової війни, яка вже почалася, нехай поки що і гібридної? Про це розмірковує Сергій Корсунський у статті "Альянси, які будує Путін".