У США святкують День подяки

Поділитися
У США святкують День подяки День подяки відзначають в останній четвер листопада
Вперше це свято відзначили в далекому 1621 році.

У четвер, 26 листопада, в США відзначають День подяки - свято, яке стало знаменитим на весь світ. У США воно настільке популярня, що дія багатьох фільмів і окремих епізодів серіалів відбувається саме в День подяки.

У свята немає точно встановленої дати, його відзначають в останній четвер листопада.

Історія свята

Вперше День подяки відзначили в 1621 році жителі Плімутської колонії. Попередня зима видалася суворою, тому її вдалося пережити не всім колоністам. За допомогою сусідів-індіанців вони навчилися вирощувати кукурудзу та інші культури, відрізняти їстівні рослини від неїстівних.

Після того, як колоністам вдалося зібрати хороший урожай, губернатор Вільям Бредфорд запропонував їм провести перший День подяки Господу, на який були запрошені і індіанці, які допомогли їм вижити. Вважається, що для святкової вечері підстрелили й першиї індичок.

1789 року президент США Джордж Вашингтон проголосив свято національним і визначив дату його святкування - 26 листопада. Але дійсно національним День подяки став тільки в 1863 році, коли Авраам Лінкольн оголосив, що відтепер свято відзначатимуть у останній четвер листопада.

Традиції святкування Дня подяки

Свято прийнято відзначати в колі сім'ї і близьких. Традиційною стравою Дня подяки є індичка. Подають також ямс, журавлинний соус, батати і підливу - те, що могло бути на столі у колоністів, які відзначали свято вперше.

У цей день американці намагаються допомогти ближнім, встановлюють столи, на яких кожен бажаючий може зробити пожертвування.

Традиційним є також і паради, перший з яких пройшов у 1924 році. Тоді працівники універмагів Macy's вирішили влаштувати карнавал на честь початку різдвяних ярмарків в магазинах мережі.

У той день 400 робітників у карнавальних костюмах пройшли вулицями Нью-Йорка в супроводі оркестрів і тварин з місцевого зоопарку. Тепер же замість живих тварин в парадах беруть участь надувні фігури.

Ще однією традицією свята є "помилування індички". Напередодні свята президент на галявині перед Білим домом зачитує указ про Помилування індички, після чого птаха відпускають в зоопарк, де він живе до смерті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі