У США провели дослідження вакцини від COVID-19 компанії AstraZeneca

Поділитися
У США провели дослідження вакцини від COVID-19 компанії AstraZeneca
У дослідженні брали участь більше 26 000 добровольців у США, Чилі і Перу, які отримали дві дози вакцини з інтервалом приблизно в місяць.

За даними нового клінічного дослідження, вакцина від COVID-19 компанії AstraZeneca продемонструвала 74% ефективність у запобіганні симптоматическом захворювання, що, згідно з довгоочікуваних результатів, зросла до 83,5% у людей у віці 65 років і старше, передає Reuters.

Серед понад 17 600 учасників дослідження, які отримали вакцину, не було випадків важкого або критичного симптоматичного COVID-19, в порівнянні з 8 такими випадками серед 8 500 добровольців, які отримали плацебо. У групі плацебо також було дві смерті, але жодної серед тих, хто прищепився.

Побічного ефекту - згортання крові, званого тромбозом з тромбоцитопенією, який був пов'язаний з вакциною AstraZeneca, розробленою дослідниками Оксфордського університету, також не зафіксували.

Міністерство охорони здоров'я України ще в лютому зареєстрував для екстреного використання вакцину від коронавируса Oxford/AstraZeneca, що виробляється в Індії під назвою Covishield. 20 квітня зареєстрували цю вакцину шведсько-британської розробки, яка виготовлена на південнокорейської майданчику - SKBio.

МОЗ України вже завив, що вакцина Covishield і SKBio ідентичні за складом і технології виготовлення. Саме тому, якщо ви отримали першу дозу AstraZeneca-Covishield, то друге щеплення можна зробити вакциною AstraZeneca-SKBio.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі