Адміністрація Трампа має розглянути питання про включення Росії в список держав-спонсорів тероризму через отруєння нервово-паралітичною речовиною екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля, вважає член комітету у закордонних справах Сенату, демократ Роберт Менендес, передає "Інтерфакс".
"Адміністрація Трампа оголосила Північну Корею державою-спонсором тероризму після отруєння родича Кім Чен Ина в Таїланді. Адміністрація також повинна розглянути питання про те, чи повинна рішення про включення до списку поширюватися на Росію", - заявив сенатор.
Він також вважає, що проти РФ необхідно ввести санкції через використання хімічної зброї.
"Закон 1991 року про контроль за знищенням хімічної і біологічної зброї вимагає, щоб президент визначив, чи використовувало держава хімічну зброю, і ввів санкції. Відповідно до закону, голова і керівництво комітету із закордонних справ сенату можуть запустити процес визначення (того, чи використовувала інша держава хімзброю), і я розраховую швидко просунутися вперед з цього питання", - заявив Менендес.
Насамкінець, демократ закликав "Адміністрацію Трампа визнати небезпеку, яку російський уряд продовжує представляти для американців і американських друзів по всьому світу".
Додамо, що президент США Дональд Трамп погодився з прем'єр-міністром Британії Терезою Мей щодо наслідків, із якими мають зіштовхнутися ті, хто отруїв російського колишнього шпигуна Сергія Скрипаля. Він також зазначив, що уряд Російської Федерації має надати однозначні відповіді щодо того, як ця хімічна зброя, розроблена в Росії, могла бути застосована в Сполученому Королівстві.
Президент США також підтвердив готовність допомогти Британії в розслідуванні інциденту в Солсбері.
Як повідомлялося, 12 березня прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила про відповідальність РФ за отруєння Скрипаля.
Голоа уряду уточнила, що перебіжчик і його дочка були отруєні нервово-паралітичним речовиною російського виробництва. Російського посла викликали до МЗС Британії. Якщо росіяни не нададуть переконливих пояснень обставин інциденту, Мей пообіцяла 14 березня повідомити про контрзаходи британського уряду.
Як повідомлялося, 4 березня в Британії невідомою речовиною були отруєні 66-річний російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його 33-річна дочка. Їм обом стало погано в торговому центрі в Солсбері.
Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, що працювали на місці події. Вони скаржилися на печіння в очах й утруднене дихання.
Скрипаль служив у Головному розвідувальному управлінні Росії, у 1999 році пішов у відставку в званні полковника. У 2004 році він був заарештований, а в 2006 році – визнаний винним у шпигунстві і засуджений до 13 років ув'язнення. За даними слідства, Скрипаль передав британській спецслужбі MI-6 дані про російську агентурну мережу в Європі.
У 2010 році тодішній президент Росії Дмитро Медведєв помилував Скрипаля. Його та ще трьох росіян, які були засуджені за шпигунство на користь США та Британії, обміняли на 10 агентів російських спецслужб, затриманих у США. Скрипаль отримав політичний притулок у Британії.