У США пояснили мовчання Росії з приводу нових С-500

Поділитися
У США пояснили мовчання Росії з приводу нових С-500 С-400 є одним з найбільших експортних успіхів здавленої західними санкціями Москви
Російські СЗРС - не стільки озброєння, скільки бізнес-проект і зайва інформація щодо характеристик С-500 може зашкодити продажу С-300 і С-400.

Росія не розкриває зайвих даних щодо свого найновішого зенітно-ракетного комплексу С-500 "Прометей", оскільки зайві дані про нього можуть перешкодити просуванню на ринку озброєнь нинішніх російських СЗРС С-400 "Тріумф" і більш старих С-300, повідомляє американське видання The National Interest, передає "Лента.ру".

Журнал зазначає, що відповідно до заявленої російськими інформації, дальність ракет С-500 становить 600 кілометрів - що на 200 кілометрів перевершує можливості С-400. "Прометей", крім цього, нібито здатний одночасно відстежувати і перехопити десять боєголовок, що рухаються зі швидкостями близько 6,5 кілометра на секунду, а також виявляти малопомітні винищувачі, що насилу може робити С-400 і зовсім не може С-300.

Російські СЗРС - не стільки озброєння, скільки бізнес-проект і зайва інформація щодо характеристик С-500 може зашкодити продажу С-300 і С-400, зазначає The National Interest; тому більш, ніж ймовірно, що настільки насичена обмежене висвітлення можливостей "Прометея" має економічні причини.

"Тобто вони побоюються, що випуск С-500 може підірвати експортний успіх С-400" - вважає видання.

Перспективна російська система протиповітряної оборони С-500 "Прометей" розробляється підприємством "Алмаз-Антей". Комплекс є розвитком радіолокаційної системи 96Л6Е, застосовуваної в С-300 та С-400. Радар-виявитель такої системи забезпечений активними фазованими антенними гратами і застосовується для виявлення і супроводу цілей у всьому діапазоні висот, впізнання їх приналежності за принципом "свій-чужий". Перші С-500 надійдуть на озброєння російської армії не раніше, ніж у 2020 році.

Нагадаємо, раніше журнал дійшов висновку, що С-300 і С-400 Росії не зможуть перехоплювати і збивати малопомітні американські літаки, зокрема - F-35 та B-2 Spirit.

Також на російські С-400 є чимало замовників, наприклад, Туреччина та Індія.

Як повідомлялося, 5 жовтня 2018 року президент Росії Володимир Путін і прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді підписали низку двосторонніх документів, один з яких про поставку п'яти полків зенітних ракетних систем С-400 "Тріумф" на загальну суму близько п'яти мільярдів доларів. У цілому Росія повинна поставити системи Індії протягом п'яти років.

Наприкінці липня 2018 року агентство Reuters повідомляло, що США відкрили шлях для Індії, який допоможе уникнути санкцій за купівлю продукції російського ОПК.

2 грудня 2018 року у Вашингтоні ультимативно заявили, що Анкара повинна відмовитися від угоди з Москвою, в іншому разі країну можуть позбавити членства у програмі F-35. Однак ще у листопаді турецька сторона заявила про неможливість скасування багатомільярдних домовленостей з Росією.

Вважається, що постачання літаків F-35 Туреччині заморозили саме через закупівлю останньою комплексів С-400 - у США побоюються, що російські військові фахівці при розміщенні систем ППО у Туреччині можуть досконально вивчити всі сильні і слабкі сторони новітнього винищувача. Втім, навіть якщо і так, то Конгрес запізнився, так як два винищувачі Туреччина від США отримати усе-таки встигла.

Раніше державний секретар США Майк Помпео пригрозив Туреччині санкціями за намір придбати російські ракетні системи "земля-повітря". Помпео нагадав голові МЗС Туреччини Мевлюту Чавушоглу, що система С-400, радари та ракетні батареї не будуть інтегровані із силами союзників НАТО в Анкарі.

29 грудня 2017 року Туреччина і РФ підписали кредитну угоду в межах угоди про постачання зенітно-ракетних комплексів С-400. Це перша країна НАТО, яка купує російську систему протиповітряної оборони. Сам контракт на поставку комплексів був укладений у вересні.

Вартість угоди про купівлю двох батарей С-400 становить 2,5 мільярда доларів. При цьому більша частина суми - 55% - буде покрита за рахунок російських кредитних коштів. Решту 45% Анкара виплатить у вигляді авансу. Перші постачання було заплановано на березень 2020 року.

Однак 7 вересня російські ЗМІ з посиланням на коментар директора Федеральної служби з військово-технічного співробітництва Дмитра Шугаєва повідомили, що постачання до Туреччини російських систем протиповітряної оборони С-400 "Тріумф" відбудеться зі значним випередженням графіка - у середині наступного, 2019 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі