В США прокуратура розпочала кримінальне розслідування щодо заводу та його адміністрації у Флориді, що належить компанії RWC Group виробляє зброю, що змодельована за зразком автомата АК-47, що має зв'язки з найближчим оточенням президента Росії Володимира Путіна, пише Bloomberg.
Представники компанії в Майамі відмовляються підтвердити або спростувати будь-яку інформацію з цього приводу. На даний момент невідомо, які ділові практики компанії викликали інтерес прокуратури. Представники компанії також не відповіли на неодноразові прохання про коментар, однак топ-менеджер RWC Group заявляє, що виробник автоматів закон не порушував.
Після масового розстрілу 14 лютого в середній школі в штаті Флорида, завод компанії RWC Group привернув пильну увагу правоохоронних органів, у зв'язку з минулими зв'язками компанії з Росією і її виробником озброєнь ВАТ "Концерн Калашникова". RWC Group стала єдиним дистриб'ютором Калашникова в 2012 році, і російська компанія планувала щорічно продавати в США 200 тисяч одиниць зброї.
Ще в 2014 році Казначейство США ввели економічні санкції відносно Концерну Калашникова та інших російських виробників зброї, щоб покарати Путіна за агресію в Україні. RWC Group заявила, що з тих пір вона припинила всі зв'язки з Росією і Концерном Калашникова і повністю дотримується санкції США.
Однак, Bloomberg Businessweek повідомила що є докази того, що деякі зв'язки зберігалися і після введення санкцій. У заявці на квітень 2015 року за податкові пільги в розмірі 162 тис. доларів США - предмет федерального порядку денного на цьому тижні - Калашников в США заявив, що планує зібрати автомати на своєму заводі Pompano Beach з частин, що імпортуються з Росії. (Податкові пільги були схвалені в жовтні 2015 року, але RWC так і не отримав їх, оскільки не виконував зобов'язань по створенню десятків високооплачуваних робочих місць).
Більш того, в грудні 2016 року RWC Group заявила в суді, що у неї все ще є ліцензія на виготовлення і продаж зброї Калашникова. Керівники Калашникова в США заявляють, що їх компанія не порушує санкцій, оскільки створює зброю власного дизайну і не використовує російських деталей.
Як показує розслідування видання, адміністрація американського Калашникова має тісні зв'язки з російською кампанією по виробництву зброї. Наприклад, Майкл Тиратурян є старшим віце-президентом Калашникова в США і керуючим RWC Group - давній бізнес-партнер і друг Криворучко – гендиректора, головного акціонера російського Калашникова і людини з близького оточення Володимира Путіна. Тиратурян також є менеджером компаній, зареєстрованих у Флориді, створених Криворучко та використаних ним для покупки в Майамі за останні сім років кондо-готелю вартістю 2,4 мільйона доларів, яхти і розкішних автомобілів.
Конгрес США схвалив виділення фінансування для України в розмірі 620,7 млн дол. Порівняно з минулим роком, обсяг виділених коштів збільшився.
Нагадаємо, в Конгресі США в середу ввечері був представлений консолідований законопроект про бюджетні асигнування на 2018 рік, у якому закладені і асигнування на допомогу Україні. Законопроект набуде чинності після того, як буде схвалений верхньою та нижньою палатами Конгресу і підписаний президентом США.
Витрати на оборону США, згідно з документом, збільшилися на рекордну за останні 15 років суму. Планується виділити 700 мільярдів доларів, що на 80 мільярдів більше в порівнянні з попереднім роком. У бюджеті також закладено витрати на будівництво стіни вздовж кордону між США і Мексикою та кошти на боротьбу з маніпуляціями на прийдешніх місцевих виборах.