57-річного Джону Бреннану, який пропрацював у ЦРУ більше 25 років, а після терактів 11 вересня 2001 року очолив Національний центр з боротьби з тероризмом, належить відповісти на непрості питання про витік таємної інформації з нинішньої адміністрації, а також про використання тортур і жорстоких методів допитів при адміністрації Джорджа Буша молодшого, пише "Коммерсант".
А РИА "Новости" повідомляє, що сенатори-республіканці погрожують заблокувати призначення Бреннана доти, поки Білий дім не надасть їм всю інформацію про обставини нападу терористів на консульство у лівійському Бенгазі 11 вересня 2012 року, коли був убитий посол США у цій країні Крістофер Стівенс.
Перед конгресом про інцидент звітували тричі: це робило керівництво держдепартаменту, а також представники розвідки і Білого дому, нагадує агентство. Але республіканці заявляли, що не задоволені доповідями чиновників.
Висунення 66-річного ветерана війни у В'єтнамі Чака Хейгела на посаду голови військового відомства, імовірно, теж викликає шквал критики, причому від своїх однопартійців, розвиває тему Російська служба ВВС. Колишній сенатор-республіканець виступав проти санкцій щодо Ірану, а також закликав конгресменів не потурати "єврейському лобі", під чиїм впливом, за його словами, вони знаходяться. Крім того, Хейгел виступав за налагодження контактів з радикальним палестинським рухом "Хамас".
Хоча ніхто з законодавців-республіканців не говорить про блокування кандидатури Хейгела, два впливових сенатори вже виступили з критикою. Високопоставлений сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що Хейгел може стати "найбільш вороже налаштованим главою Міноборони щодо Ізраїлю за всю історію країни". А на думку іншого республіканця Джона Корніна, вибір Хейгела як шефа Пентагону здатний стати "найгіршим посланням, які ми можемо відправити нашим ізраїльським друзям та іншим прихильникам на Близькому Сході".
"Коммерсант" відзначає, що одними з перших на висунення Чака Хейгела відгукнулися в Тегерані. Глава Мзс Ірану Рамін Мехманпараст висловив задоволення вибором Обами.
Згідно з правилами роботи верхньої палати конгресу США, будь-який сенатор може з будь-якої причини заблокувати будь-яку кандидатуру, запропоновану для затвердження на державні посади. У такому випадку у президента залишається право призначити чиновника на посаду своїм указом під час парламентських канікул. РИА "Новости" вказує, що Обама використовував таке право кілька разів.
Чак Хейгел повинен змінити голову Пентагону Леона Панетту, що йде у відставку, а Бреннан має посісти крісло директора ЦРУ, вакантне після скандальної відставки наприкінці минулого року Девіда Петреуса. Генерал публічно визнав факт подружньої зради, однак відкинув підозри в тому, що міг повідомити своїй коханці якусь секретну інформацію.