Американо-російський проект будівництва атомних реакторів на Близькому Сході, підтримуваний після перемоги Дональда Трампа на виборах його радником Майклом Флінном, передбачав зняття з РФ санкцій, повідомляє Reuters з посиланням на документи, які раніше не оприлюднювалися.
Так, співпраця двох країн передбачала участь в проекті російської компанії "Об'єднані машинобудівні заводи", яка перебуває під санкціями. Вона повинна була постачати ядерне обладнання.
Згідно електронному листуванню, яке опинилося в розпорядженні агентства, відразу після перемоги Трампа агентство ACU Strategic Partners розраховувало, що Флінн і обраний президент підтримають цю угоду.
"Перемога Дональда Трампа змінює правила гри, тому що його основною зовнішньополітичною задачею є стабілізація відносин США з Росією, які зараз знаходяться на історично низькому рівні", - йдеться в листі керуючого ACU Алекса Копсона від 16 листопада 2016 року його бізнес-партнерам через вісім днів після виборів.
Наголошується, що в іншому листі від імені ACU, йшлося про можливе сприяння в отриманні українською державною компанією "Турбоатом" контракту на 45 млрд доларів на створення турбін для реакторів в Саудівській Аравії та інших країнах Близького Сходу.
Контракт для "Турбоатома" і кредити Україні з країн Перської затоки "вимагатиме від України підтримки скасування санкцій США і ЄС проти Росії", - писав Копсон в листі від 16 листопада. Він відмовився дати коментарі агентству.
При цьому, як зазначає Reuters, з документів не ясно, чи зробив Флінн конкретні кроки, щоб просунути цю пропозицію Трампу і його помічникам.
Як повідомлялося, колишній радник Дональда Трампа Майкл Флінн пішов на угоду зі слідством і визнав себе винним у наданні неправдивих свідчень агентам ФБР щодо його контактів з колишнім послом РФ Сергієм Кисляком.
Флінн також висловив готовність до подальшої співпраці зі слідством в "інтересах своєї сім'ї та Сполучених Штатів".
Майкл Флінн подав у відставку, у зв'язку з обговоренням санкцій з російським послом за місяць до обрання Трампа президентом.
До інавгурації Трампа Флінн неодноразово спілкувався із послом РФ у США Сергієм Кисляком і обговорював питання зовнішньої політики із російською стороною як приватна особа, що є порушенням американського законодавства.
Видання Reuters повідомляло, що президент Трамп просив директора ФБР припинити розслідування про зв'язок Флінна з РФ. Видання дізналося, що Трамп зустрічався із Джеймсом Комі наступного дня після звільнення свого радника.