У США не виключають введення санкцій проти Росії через "Північний потік-2"

Поділитися
У США не виключають введення санкцій проти Росії через "Північний потік-2" Сьогодні міністр енергетики США зустрівся зі своїм російським колегою © gazeta.ru
У свою чергу міністр енергетики РФ вже висловив стурбованість з цього приводу.

Сполучені Штати Америки допускають можливість введення нових санкцій проти енергетичного сектора Російської Федерації. Зокрема, США можуть ввести обмеження через будівництво газопроводу "Північний потік-2". Про це в четвер, 13 вересня, заявив глава американського Міністерства енергетики Сполучених Штатів Америки Рік Перрі, відповідаючи на питання журналістів.

"Так", - сказав Перрі журналістам після зустрічі з главою Міненерго Росії Олександром Новаком, відповідаючи на питання, чи можуть бути введені нові санкції відносно російського енергосектора, зокрема, газопроводу "Північний потік-2".

У свою чергу Олександр Новак висловив стурбованість з приводу можливості введення санкцій.

"Ми стурбовані і тією позицією, і тими заявами про можливе введення санкцій проти абсолютно конкурентоспроможного проекту ("Північний потік 2")", - зазначив Новак після зустрічі.

Нагадаємо, в грудні 2017 року в. о. спеціального представника Держдепартаменту США з міжнародних енергетичних питань Сью Саарньо заявила про те, що Сполучені Штати виступають проти будівництва газопроводу "Північний потік-2". За її словами, в державі вважають, що для Європи є небезпечним залежати майже на 75% від поставок з одного джерела. Що станеться при реалізації проекту. У свою чергу держсекретар США Майк Помпео пообіцяв зосередитися на боротьбі проти "Північного потоку-2".

Вже у березны 2018 року євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".

Перед цим проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії, Польщі та Естонії. Проти будівництва газопроводу виступає й Україна, так як є країною-експортером газу.

Однак Федеральне відомство з судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки газопроводу.

Більш детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі