Адміністрація президента США Дональда Трампа у якості частини загального плану з денуклеаризації КНДР може погодитися на тимчасове "заморожування" північнокорейської ядерної програми замість її повного припинення, стверджує американське видання The New York Times.
"Концепція спрямована на заморожування ядерної програми, що, по суті, закріплює статус-кво і автоматично визнає Північну Корею ядерною державою... Незважаючи на те, що такий підхід може зупинити нарощування арсеналу, він не передбачає, принаймні у найближчому майбутньому, ліквідацію наявної зброї, яка оцінюється в 20-60 боєголовок"", – пише газета, роблячи такий висновок на основі спілкування Трампа та Кім Чен Ина 1 липня у демілітаризованій зоні на міжкорейському кордоні.
Наголошується, що раніше адміністрація Трампа вказувала на неприпустимість такого варіанту; крім того, він насправді не обмежує ракетних програм КНДР і в дійсності може бути тільки одним з етапів загального процесу, кінцева мета якого передбачає денуклеаризацію.
У той же час, стверджує видання, у Білому домі опрацьовують варіант, який запропонував Кім Чен Ин в Ханої на лютневому саміті США-КНДР; цей варіант передбачав скасування основної частини санкцій США проти Пхеньяна в обмін на повне припинення роботи основного північнокорейського підприємства з виробництва ядерного палива у місті Йонбйон.
30 червня президент США Дональд Трамп символічно потиснув руку північнокорейському лідеру Кім Чен Ину в укріпленій демілітаризованій зоні, що розділяє дві Кореї. Трамп став першим чинним президентом США, який вступив на територію Північної Кореї після зустрічі із Кімом і який побував в Об'єднаній зоні безпеки (ОАБ) – одному з найбільш небезпечних і мілітаризованих місць у світі.
Зазначимо, що 27-28 лютого у Ханої відбувся другий саміт США-КНДР на рівні лідерів держав, метою якого стало досягнення подальшого прогресу у виконанні домовленостей, досягнутих раніше у Сінгапурі.
У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет, президент США оцінив її як "дуже добру". У другий Трамп і Кім не змогли досягнути угоди щодо реальних заходів із денуклеаризації Корейського півострова, однак північнокорейський лідер заявив про свій намір позбутися ядерної зброї.
Саміт у Ханої завершився достроково, але, за даними північнокорейських ЗМІ, голови держав встигли домовитися про нову зустріч.
Докладніше про саміт у Ханої читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".