У США готуються до масового напливу біженців із Куби

Поділитися
У США готуються до масового напливу біженців із Куби З 1959 року Кубу залишили понад 2 млн людей
Після скасування виїзних віз кубинці не шкодують річних зарплат на отримання закордонного паспорта і придбання авіаквитків.

Скасування виїзних віз на Кубі викликало ажіотаж - число заявок на отримання закордонних паспортів різко збільшилося. Деякі кубинці мають намір назавжди залишити батьківщину.

"Зараз мільйони людей виїдуть (з Куби до США - прим. ред.), але не з політичних мотивів, а з економічних", - прогнозує представник діючої в Майамі Ліберальної кубинської партії Педро Перес, пише "КоммерсантЪ".

Українська діаспора у Флориді побоюється, що наплив емігрантів поставить під загрозу прийнятий конгресом США у 1966 році Кубинський акт, що захищає втікачів з Острова Свободи. Документ гарантує автоматичне надання кубинським дисидентам посвідки на проживання через рік і один день після того, як вони пройдуть на землю.

Однак тепер, на їхню думку, Вашингтон може скасувати закон під приводом нездатності впоратися з масовим напливом нелегалів.

"Адже це дуже корисний інструмент захисту опозиціонерів, блогерів та інших кубинців, які домагаються того ж, чого і ми свого часк,- демократії і свободи Куби", - зазначив Перес.

Всього з моменту революції 1959 року Кубу залишили понад 2 млн осіб, з яких 86% осіли в Америці. США щорічно видають кубинцям близько 43 тис. віз, тисячі добираються до узбережжя Флориди нелегально.

Нагадаємо, рішення про скасування спеціальних дозволів на виїзд за кордон було прийнято урядом Куби у жовтні і набуло чинності в понеділок, 14 січня.

Втім, для більшості кубинців скасування дозволів на виїзд змінило не надто багато. Влада підняла вартість оформлення закордонного паспорта з 55 до 100 доларів, політ з Гавани в Майамі обійдеться не менше 500 доларів (при цьому середня зарплата на Кубі - 15 доларів на місяць).

Недоторканний і принцип "збереження людського капіталу", за яким при виїзді з Куби може бути відмовлено особливо цінним фахівцям, військовим і носіям держтаємниці.

Тим не менше, навіть затяті супротивники режиму називають реформу кроком уперед. Дисидент і лауреат премії імені Андрія Сахарова Гільєрмо Фаріньяс визнав, що помилявся, кажучи про декоративний характер змін. !zn

Читайте також:

Громадяни Куби отримали право вільно виїжджати за кордон

Троє футболістів збірної Куби втекли перед грою в Канаді

На Кубі перед візитом Папи заарештували 70 дисидентів протягом чотирьох днів

Фідель Кастро з'явився на публіці і представив свої мемуари

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі