Морозову було 38 років. До Сирії він воював в Донбасі у підрозділі людини з позивним Вагнер. Останній став лідером російських найманців в Сирії. По поверненню з України в Росію Морозів зайнявся політикою, був помічником депутата Держдуми Михайла Дегтярьова. Через деякий час він відправився на війну в Сирії, де потрапив під обстріл недалеко від Пальміри, був поранений і помер по дорозі в лікарню.
Дегтярьов повідомив Reuters, що Морозов був його другом, і підтвердив, що він загинув під час битви за Пальміру.
Офіційно Росія бере участь лише у військово-повітряної операції в небі над Сирією з невеликою кількістю сил спеціального призначення на землі. Москва заперечує, що її війська задіяні в регулярних наземних бойових операціях.
Проте в ході інтерв'ю з більш ніж десятком осіб було встановлено, що російські бійці грають більш істотну роль у наземних бойових операціях, ніж та, яку, як каже Кремль, грає регулярна російська армія. За даними джерел, це найманці, які працюють на приватну компанію, а не військовослужбовці армії. Але, незважаючи на їх неофіційний статус, за відомостями джерел, вони діють узгоджено з російськими військовими, а вдома отримують пільги, зазвичай надаються тільки військовослужбовцям. Найманців доставляють в Сирію російськими військовими літаками, які приземляються на базах РФ. У разі поранення їх лікують в лікарнях, призначених для російських військових, вони отримують держнагороди.
За даними ЗМІ, витрати Росії на військову операцію в Сирії за рік склали не менше 58 млрд рублів. Основна частина витрат припала на вильоти авіації. Всього російські літаки зробили близько 13 тисяч бойових вильотів. Середня тривалість польоту становила від 1 до 1,5 години. Загальна сума витрат на це оцінюється в 50 млрд рублів.
Не менш 9,364 осіб, включаючи 3,800 цивільних осіб, були вбиті протягом 12 місяців з початку перших російських авіаударів по Сирії, повідомили в Сирійському центрі моніторингу за дотриманням прав людини. Росія почала повітряну кампанію 30 вересня минулого року на підтримку сирійських урядових сил. Це була військова інтервенція, мета якої - допомогти Башару Асаду.