У Східну Гуту прибула давно очікувана друга гуманітарна колона

Поділитися
У Східну Гуту прибула давно очікувана друга гуманітарна колона Колона Червоного Хреста нарешті дісталася до Гути
Колона повинна була прибути ще 8 березня, але не змогла пройти до міста через боїв.

У Східну Гуту в п'ятницю, 9 березня, прибула друга колона з 13 вантажівок з гуманітарною допомогою, гумколонна привезла продуктові набори для 12 тисяч осіб, повідомляє Корреспондент.net.

"Вони тут", - підтвердила представниця Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Доставка допомоги в сирійське місто Думу очікувалася ще в четвер, 8 березня. Однак через тривалі бої її довелося скасувати.

ООН стурбована бомбардуваннями Східної Гути і вважає їх загрозою гумколоннам. Про необхідність перемир'я і заявив регіональний директор UNICEF по Близькому Сходу і Північній Африці Герт Каппеларе, зазначивши неможливість забезпечити якісну роботу медичного персоналу.

В Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR) назвали ситуацію в Сирії "ганебним проявом відбулася політичної волі". Необхідно "припинити руйнівний конфлікт", що триває 7 років, вважає комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.

Раніше Рада безпеки ООН голосами всіх 15 членів ухвалила резолюцію з вимогою 30-денного перемир'я в Сирії. У документі наголошується, що перемир'я має бути введено негайно, але в той же час резолюція не передбачає будь-яких заходів для підтримання режиму тиші.

У результаті бомбардування силами Башара Асада сирійського міста Східна Гута протягом тижня загинуло 505 цивільних осіб, з них 123 - діти.

Місто Східна Гута розташоване неподалік від Дамаска на місці однойменного оазису, де живуть близько 400 тисяч чоловік. З 2011 року в цьому районі неодноразово відбувалися бої між сирійською опозицією і військами режиму Башара Асада, та між повстанцями та ісламістами.

Як повідомляли правозахисні організації 20 лютого, за 48 годин бомбардувань Східної Гути загинули не менше 250 осіб, в тому числі 58 дітей і 42 жінки. Вказується, що це найбільші добові людські втрати в районі Гути з часів хімічної атаки у 2013 році.

У четвер, 22 лютого, Радбез ООН спробував ухвалити резолюцію щодо 30-денного припинення вогню в Сирії, що дозволить доставити гуманітарну допомогу й евакуювати мирне населення, зокрема, зі Східної Гути. Однак Росія заблокувала цей документ, заявивши, що хоче внести у нього низку змін.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі