У Середземному морі врятували 480 мігрантів з різних африканських країн

Поділитися
У Середземному морі врятували 480 мігрантів з різних африканських країн Ці люди нікому і ніде не потрібні © Croce Rossa Italiana
Безпросвітна нужда, відсутність прав людини, нелюдські умови життя і війни змушують людей йти на вірну смерть заради спроби еміграції

На минулих вихідних морські рятувальники в Середземному морі протягом 72 годин проводили операцію з порятунку понад 480 мігрантів, які на непристосованому судні намагалися дістатися до берегів Європи.

Рятувальне судно Ocean Viking здійснило п'ять рятувальних операцій протягом 72 годин, повідомила у понеділок, 27 січня, гуманітарна організація "Лікарі без кордонів".

Зокрема, пізно ввечері 26 січня рятувальники підібрали 102 людини на відстані 80 морських миль від узбережжя Лівії. Ще 82 людини врятували неподалік від узбережжя Мальти, передає DW.

Серед врятованих сім вагітних жінок, п'ятеро дітей віком до п'яти років і близько 100 неповнолітніх без супроводу дорослих. Загалом на борту корабля зараз перебуває 407 людей. Зазначимо, що зазвичай переважна більшість мігрантів - дорослі чоловіки, хоча на цей раз четверта частина врятованих - діти, підлітки і кілька жінок.

Ocean Viking більше не здатний прийняти людей, повідомив речник "Лікарів без кордонів". Корабель розрахований лише на 200 людей.

Тим часом на німецькому рятувальному судні Alan Kurdi зараз перебуває ще 78 мігрантів з 20 країн. Серед них вісім жінок та семеро дітей, повідомила організація Sea-Eye, якій належить корабель.

Голова Sea Eye Ґорден Іслер (Gorden Isler) заявив, що разом на двох кораблях перебуває 484 людини. Обидва рятувальних судна наразі чекають дозволу висадити врятованих людей в якомусь порту. Мальта вже відхилила прохання Alan Kurdi висадити мігрантів, повідомили в Sea-Eye. Іслер закликав Брюссель посилити захист врятованих у Середземному морі людей. "Європейська комісія повинна діяти, щоб люди могли потрапити в безпечне місце. Рятувальні кораблі не повинні бути заблоковані протягом тривалого часу", - написав він у Twitter.

За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), з 2014 року по 28 жовтня 2019 року в Середземному морі загинуло загалом близько 19 тисяч людей.

Раніше, на початку грудня 2019 року, поблизу берегів Мавританії затонув корабель, що перевозив понад 150 мігрантів. За попередніми даними, 57 людей загинули, повідомляє Reuters.

Зазначається, що судно покинуло Гамбію. "Влада Мавританії повідомляє, що 57 людей загинули після того, як судно, що перевозить мігрантів, затонуло сьогодні біля узбережжя країни", - йдеться в повідомленні в середу. За словами іноземних ЗМІ, цей інцидент є одним з найбільш смертельних у своєму роді. "Раніше небезпечний морський прохід із Західної Африки до Європи був головним маршрутом для мігрантів, які шукали роботу. Цей інцидент є одним із найбільш смертельних, оскільки спроби мігрантів виїхати ставали рідшими після посилення патрулювання Іспанією в середині 2000-х", - пояснюють в агентстві.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі