Президент Росії Володимир Путін не встиг ознайомитися з висновками Об'єднаної слідчої групи щодо причин катастрофи малайзійського лайнера рейса MH17, однак уже заявив, що результати Кремль не визнає, оскільки РФ не допустили до розслідування, пише "РИА Новости".
"Наше ставлення до справи таке: ми спочатку пропонували спільну роботу з розслідування цієї трагедії, але, на наше здивування, нас до цього розслідування не допускають. Українська сторона там працює, незважаючи на те, що Україна порушила міжнародні правила і не закрила повітряний простір над територією, де проходили бойові дії, але вона працює, а Росія ні", - заявив Путін під час прес-конференції за підсумками переговорів з президентом Франції Еммануелем Макроном.
Водночас, він також пообіцяв "уважно та з повагою" поставитися до висновків слідчої комісії, проаналізувати їх і потім сформулювати своє ставлення до цієї справи.
"Тому нам не відомо, що там пишуть, на чому ґрунтується те, що ця комісія пише. Для того, щоб ми визнали те, що там викладається, ми повинні брати повноцінну участь в розслідуванні", - додав Путін.
Реакція США
Натомість, у Держдепартаменті США заявили, що повністю довіряють висновкам нідерландської комісії та нагадали про вимогу Радбезу ООН притягнути винних до відповідальності.
"Сполучені Штати повністю довіряють висновкам JIT, представленим генпрокурором Нідерландів. Сьогоднішня заява підтверджує і додає деталі до того, про що ми говорили з найперших днів цієї трагедії. MH17 був збитий російською ракетною установкою Бук, випущеною з контрольованої Росією території на сході України. Ми нагадуємо, що вимога Радбезу ООН про те, щоб "винні... були притягнуті до відповідальності і щоб держави доклали всіх зусиль для встановлення винних", - йдеться в заяві прес-служби відомства.
Насамкінець, там закликали Росію поважати і дотримуватися резолюції 2166 (2014) Ради Безпеки ООН, припинити брехню і пояснити її роль у збитті літака.
У четвер, 24 травня, міжнародна слідча група на прес-конференції в Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак рейсу MH17. Слідчі встановили, що комплекс "Бук", з якого була запущена ракета, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, яка базується в Курську.
Нагадаємо, 17 липня 2014 року був збитий "Боїнг-777" рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній" у зоні бойових дій, поряд із селищем Шахтарськ Донецької області. Літак летів рейсом "Амстердам - Куала-Лумпур". Усі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
28 вересня 2016 року міжнародні слідчі у своєму проміжному звіті першого етапу роботи Спільної слідчої групи (Joint Investigation Team, JIT), підтвердили причетність Росії до знищення MH17.
У червні 2017 року міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat змогла ідентифікувати сімох ймовірних водіїв "Бука", з якого збили "Боїнг" рейсу MH-17. У своїй новій доповіді Bellingcat зазначає, що транспортуванням "Бука" займалася 69-а окрема бригада матеріального забезпечення російської армії.