9 лютого Лефортовський суд Москви продовжив до квітня строк арешту громадянину РФ Євгену Петріну, обвинуваченому у держзраді.
Як зазначає газета "КоммерсантЪ", Євген Петрін знаходиться під арештом за звинуваченням у державній зраді з червня 2014 року. Однак про його справу стало відомо ЗМІ тільки 9 лютого, коли оприлюднили рішення суду. Як відзначає член Громадської наглядової комісії (ГНК) Єва Меркачева, правозахисники вперше побачили його минулого тижня.
"За його словами, він є капітаном ФСБ, якого таємно влаштували в апарат Московського патріархату РПЦ", - розповіла вона журналістам. Петрін стверджує, що він працював під прикриттям у відділі зовнішніх церковних зв'язків патріархату. Членам ОНК він розповів, що його неприємності почалися після літнього відрядження в Україну.
Петріна арештували в червні 2014 року, слідство ведеться за двома статтями - "Державна зрада" і "Шпигунство". Деталі справи засекречені, тому подробиці пред'явлених звинувачень поки невідомі.
Євген Петрін скаржився членам (ГНК), що державний адвокат "влаштував інформаційний вакуум, не пропускав скарги на волю". Зараз його захищає Андрій Стєбенєв, який зміг оприлюднити його історію. Стєбенєв відомий як призначений адвокат багатодітної мешканки Смоленської області Світлани Давидової, яку в кінці січня звинуватили у державній зраді. Як відомо, 3 лютого її все-таки відпустили під підписку про невиїзд.
"Комерсант" пише, що офіційно в Московському патріархаті поки не коментують історію з арештом Петрина, однак джерело в РПЦ підтверджує, що "така людина в них якийсь час працював, але деякий час тому звільнився".
"Інтерфакс", як також з посиланням на Московський партиархат РПЦ, пише, що Петрина не є священиком, як написали деякі ЗМІ, але він деякий час працював у синодальному Відділі зовнішніх церковних зв'язків.
Після початку гучної справи Давидової в ЗМІ появили нові повідомлення про схожі інциденти. Російський "Інтерфакс" з посиланням на власні джерела повідомляє про затримання 9 лютого спецслужбами РФ моряка Чорноморського флоту РФ - члена екіпажу танкера "Койда" Сергія Мінакова
"Проти Мінакова порушено кримінальну справу, йому пред'явлено офіційне звинувачення в шпигунстві. Він служив на танкері "Койда" у складі Феодосійського дивізіону суден у Чорному морі",- цитує агентство свого співрозмовника.
На початку лютого рішенням Лефортовського суду Москви був продовжений арешт громадянину Росії Геннадію Кравцову, обвинуваченого у державній зраді, і колишньому директору українського оборонного заводу "Знамя" Юрію Солошенко, підозрюваному в шпигунстві.
4 лютого стало відомо, що в Нижегородської області колишній науковий співробітник Російського федерального ядерного центру (РФЯЦ) Володимир Голубєв звинувачується в розголошенні державної таємниці.