У Росії новим законом "добивають" неугодні ЗМІ

Поділитися
У Росії новим законом Іноземців виганяють з медіа-ринку Росії © stroymart.com.ua
Заради "безпеки країни" і на шкоду "п'ятій колоні" автори законопроектів готові навіть "закрити Росію".

Держдума прийняла в першому читанні законопроект, який обмежує участь іноземного капіталу в російських ЗМІ 20 відсотками, а також забороняє виступати засновниками ЗМІ іноземним фізичним та юридичним особам, особам без громадянства та росіянам, що мають друге громадянство. За проголосували 434 депутата; проти - один Дмитро Гудков; тих, що утрималися, не було.

Обмеження, що вводяться, поширюються на всі медіапроекти, які мають ліцензію ЗМІ, в тому числі на друковані та інтернет-видання. Зазначимо, до нової редакції в Росії дозволялося іноземному капіталу володіти 50% пакетом у ЗМІ.

Поправки до закону про ЗМІ, за задумом їх авторів, набудуть чинності 1 січня 2016 року. До 15 лютого 2017 року ЗМІ повинні будуть передати в Роскомнадзор нові документи про власників і засновників. Якщо відомство не отримає ці папери вчасно, у судів буде право закрити ЗМІ.

Один з авторів документа, соратник Жириновського Вадим Дєньгін, заявив, представляючи законопроект, що якісь "іноземні агенти" і бізнесмени "активно кричать" про цензуру і атаку на іноземний капітал. Ці звинувачення він відкинув. У той же час, зауважив Дєньгін, "холодна війна, саме інформаційна, яка зараз розгорнулася проти РФ, диктує нам певні закони і змушує на певні дії".

Як додає маркетинговий ресурс "Состав.ру", Дєньгін додав, що на перше місце ставить безпеку держави, і заради цього депутат навіть готовий "закрити Росію". Найбільше парламентарія турбує "глянець", через який іноземні власники "акуратно пропихають" політичні публікації, спрямовані проти Росії.

Таким чином, Дєньгін озвучив тези, що стали вже стандартними в Росії, про те, що "видання працюють на Захід і п'яту колону".

Єдиний депутат, який проголосував проти - Дмитро Гудков, зі свого боку, заявив, що прийняття законопроекту призведе до знищення медіабізнесу". "Буде відтік кадрів, відтік інвестицій, відтік технологій", - пояснив депутат.

Також за додатковими джерелами одного з небагатьох незаангажованих видань "Ведомости", які в першу чергу підпадають під заборонену категорію, ініціатором розробки документа була адміністрація президента, а не публічно заявлений ЛДПРовец Дєньгін.

Напередодні РБК з посиланням на джерело, близьке до керівництва Держдуми, повідомив, що законопроект проходить нижню палату за прискореною процедурою і в остаточному читанні може бути прийнятий вже у п'ятницю, 26 вересня.

Раніше повідомлялося, що в Росії прийнятий закон, що обмежує права блогерів. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі