В РФ експериментальна ракета, запущена в середу з космодрому Плесецьк, впала в Архангельській області, повідомляють російські агентства з посиланням на джерела.
"Відбувся невдалий пуск ракети, вона пролетіла близько 10 км і впала в районі села Заболоття в Архангельській області", - сказав співрозмовник "Інтерфаксу", зазначивши, що район, де впала ракета, малонаселений.
"Начальство військового космодрому, а також представники Ракетних військ стратегічного призначення заперечують причетність до невдалого пуску ракети. Досі не ясно, що ця ракета - балістична або зенітна керована. На всі ці питання повинна відповісти спеціальна комісія", - цитує своє джерело в силових структурах регіону "Інтерфакс-АВН".
"За попередньою інформацією, небезпечних компонентів у ракети не було", - сказав ТАСС його джерело.
Загальна вага ракети-носія, за його словами, склав 9,6 тонн, відділяється частина ракети - порожня болванка з вимірювальною апаратурою.
У Національному центрі управління в кризових ситуаціях МНС Росії запевнили, що впала ракета не несе загрози.
"Ніякої загрози мешканцям та екологічної безпеки ця аварія не представляє. Паливо ракети не небезпечне для життя і здоров'я людини, небезпечних компонентів чи речовин у ракети не було", - заявив представник НЦУКС. За його словами, пожежі і вибуху після падіння не було.
Один із співробітників оборонно-промисловому комплексу РФ розповів журналістам, що ракета, яка впала, була запущена в рамках робіт одного з оборонних підприємств.
"За попередніми даними, запуск здійснювало одне з підприємств ОПК, що займається розробкою ракети", - сказав співрозмовник агентства.
У прес-службі Ракетних військ стратегічного призначення РФ заявили, що інформації про невдалий запуск з Плесецка у них немає. В Московському інституті теплотехніки, де розробляються твердопаливні ракети "Тополь" і "Ярс", запевняють, що ніяких випробувальних пусків з експериментальними ракетами останнім часом з Плесецька не проводили.
Одна з останніх підібних аварій, що мали широкий резонанс, сталася в липні минулого року. Тоді ракета-носій "Протон-М" з трьома супутниками "Глонасс-М" впала на космодромі "Байконур". Розслідування з'ясувало, що аварія сталася через людський фактор.
У жовтні ракета Antares Національного аерокосмічного агентства США (NASA) з російським двигуном вибухнула на старті. Американська компанія Orbital Sciences після інциденту заявила, що може перейти на використання інших двигунів, якщо з'ясується, що саме цей компонент став причиною аварії. Російський виробник свою провину заперечував.