Примусова паспортизація українців тепер відбувається не лише на тимчасово окупованих територіях, а й у самій Росії.
Українці, яких депортували, проживають у пунктах тимчасово розташування. Росіяни погрожують їх виселити, якщо вони відмовляться отримувати паспорт РФ, повідомив Центр національного спротиву.
«Наразі на території Російської Федерації знаходяться близько 25 тисяч українців, які проживають у таких таборах. Вони були вимушені покинути свої помешкання через повномасштабне вторгнення. Водночас у їхніх рідних будинках поселили колаборантів та приїжджих із РФ», ‒ зазначили в ЦНС.
Попри всі жахіття окупації життя триває й на тимчасово окупованих територіях України. Люди одружуються та розлучаються, здобувають освіту, народжують дітей, купують і продають майно, ховають рідних. Але чи будуть документи, які видала їм окупаційна влада, визнані державою Україна після деокупації чи переїзду громадян на контрольовану Києвом територію? Які та як саме? Як дотриматися балансу між національними інтересами держави й індивідуальними правами її громадян в умовах збройного конфлікту?
Відповіді на ці запитання дає юрист LCF Law Group Володимир Романчук у статті «Це важливо знати. Які документи, видані в окупації, визнає Україна?».