Вирок був винесений 3 березня 2016 року суддею Володимиром Кобзєвим, але до недавнього часу не афішувався в ЗМІ. На сайті Краснодарського крайового суду є картка даної справи, але прізвище, ім'я та по батькові засудженої у ній відсутні.
Адвокат засудженої Іван Павлов вважає справу сфабрикованою. У вироку суду зазначено, що у SMS-повідомленні Севастіді докладно описані події, що відбувалися в Росії напередодні війни з Грузією, вказані номери військових частин і види військової техніки. Але в реальному повідомленні таких докладних відомостей не було.
"З точки зору інформаційної значущості і чутливості відомостей її смски, якщо порівняти з вироком, - як крапля і море", - зазначив Павлов.
Правозахисник має намір добиватися перегляду справи і звільнення своєї підзахисної.
У 2014 мешканка Сочі Катерина Харєбава також була засуджена за державну зраду за аналогічною сфабрикованою справою. Справу вів суддя Краснодарського крайового суду Володимир Кобзєв.
Правозахисники з громадської організації "Меморіал" відзначали факт відкритого переміщення військової техніки в Абхазію напередодні війни Росії з Грузією, бачити її могли жителі багатьох російських міст. Така інформація вже не може вважатися секретної та складати державну таємницю, вважають вони.
Нагадаємо, в серпні 2016 року кримський блогер Юрій Ільченко втік від переслідувань ФСБ в Україну. Ільченко був затриманий співробітниками ФСБ і поміщений на 11 місяців у СІЗО Сімферополя за звинуваченням у тому, що в публікаціях у своєму блозі і соціальних мережах не визнавав законність анексії Криму Росією і називав війну, яку Росія веде на Сході України, війною.
Раніше знаменитий російський письменник Борис Акунін відмовився від зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним. "Поки в країні є політв'язні, знаходитися поблизу від правителя, просто навіть в одному з ним приміщенні, я не можу", - зазначив Акунін.