У РФ за ґрати кинули першого учасника протестів 23 січня

Поділитися
У РФ за ґрати кинули першого учасника протестів 23 січня Уродженця Калмикії звинувачують в наїзді на поліцейського, який намагався зупинити його автомобіль © Русская служба Би-би-си
Уродженця Калмикії звинуватили в насильстві проти поліцейського.

У Москві суд відправив у СІЗО уродженця Калмикії, якого звинуватили в насильстві проти співробітника поліції під час антипутінський протестів 23 січня, передає «Російська служба Бі-Бі-Сі».

Пресненський суд російської столиці у вівторок, 26 січня, задовольнив клопотання слідчого про взяття під варту на два місяці Євгенія Єсєнова. Згідно з рішенням суду, обвинуваченим  сидітиме за ґратами до 24 березня.

Єсєнову інкримінують ч. 1 ст. 318 Кримінального кодексу - про застосування безпечного для здоров'я насильства щодо представника влади. Типові обвинувальні вироки за цією статтею московські суди виносили проти учасників протестів влітку 2019 року.

Перед цим Єсєнову виписали 10 тисяч рублів штрафу за «участь у неузгодженої акції».

Раніше в Слідчому комітеті РФ повідомляли про затримання двох уродженців Калмикії. У СК стверджують, що один з них 23 січня вдарив по голові поліцейського на Пушкінській площі. А другий - в Пресненському районі, керуючи автомобілем, скоїв на наїзд співробітника поліції, який вимагав зупинитися.

Російські ЗМІ писали, що в автомобілі їхали учасниця гурту Pussy Riot Марія Альохіна і депутатка Мосміськдуми Люся Штейн. Однак їхній адвокат запевнив, що жінок затримали в іншому місці і в наїзді на поліцейського не обвинувачували.

17 січня опозиціонер Олексій Навальний повернувся в Росію з Німеччини. У берлінській клініці «Шаріте» політик проходив курс лікування і реабілітації після того, як російські спецслужби отруїли його бойовою речовиною «Новічок».

При проходженні паспортного контролю Навального затримали на тій підставі, що він 29 грудня був оголошений в розшук як порушник умов випробувального терміну.

На наступний день після затримання Навального заарештували на місяць, засідання суду організували прямо в поліцейській дільниці.

Євросоюз засудив дії Кремля, а Литва, Латвія і Естонія закликали ЄС посилити санкції проти Росії.

23 січня в РФ відбулися масові протести, поліція затримала майже 3,5 тисяч осіб.

Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі