"Висновки прокуратури Нідерландів підтверджують те, що слідство упереджене й політично мотивоване. Самовільно призначати винного й вигадувати бажані результати перетворилося в норму для наших західних колег. Хочеться запитати: скільки можна?" – озвучила позицію Кремля прес-секретар Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова, повідомляє прес-служба російського зовнішньополітичного відомства.
У Міністерстві оборони РФ також проігнорували докази, оприлюднені слідчою групою, заявивши про непричетність російських військових до атаки на малайзійський "Боїнг".
"Ніякі російські зенітні ракетні комплекси, і в тому числі "Бук", російсько-український кордон ніколи не перетинали. Про це ми відповідально заявили відразу ж після катастрофи 17 липня 2014 року", – цитує ТАСС офіційного представника Міноборони РФ Ігоря Конашенкова.
Прес-секретар російського президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков не зміг дати чіткої відповіді на запитання кореспондента УНІАН, чому РФ опублікувала "первинні свідчення" радарів тільки через два роки після катастрофи, і чому вони суперечать первісній версії Кремля про "український винищувач".
"Я хочу звернути вашу увагу, що показання радарів чисте та первинне – це абсолютно різні картинки. Первинні свідчення – це картинка, яка несе дуже багато інформації технічного характеру, і вона, звичайно, більш повно відображає всю картину. Чому потрібен час на формування цього нового пакета, думаю, мої колеги дадуть відповідь", – сказав Пєсков, заявивши про "величезну кількість спекуляцій, некваліфікованої і непрофесійної інформації", які супроводжують розслідування трагедії.
Пєсков запевнив, що російська сторона надала слідству всі наявні в неї дані з радарів, додавши, що "деякі країни радарні дані не надали".
У той же час, під час представлення результатів розслідування представники Об'єднаної слідчої групи заявили, що вона досі не отримала в своє розпорядження даних радіолокаційних радарів, незважаючи на обіцянки Москви надати цю інформацію, передає Reuters.
Нагадаємо, Боїнг-777 Малайзійських авіаліній, що слідував рейсом MH17 Амстердам - Куала-Лумпур був збитий 17 липня 2014 року над окупованою територією Донецької області. Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
28 вересня 2016 року міжнародні слідчі у своєму проміжному звіті першого етапу роботи Спільної слідчої групи (Joint Investigation Team, JIT) підтвердили причетність Росії до знищення MH17.
Детальніше про останньому звіті JIT читайте в статті Володимира Кравченка "МН17: за півкроку до істини. Слідчі встановили російські корені "Бука" на сайті DT.UA.