Постійний представник Росії при Раді Європи Іван Солтановський залишає за РФ можливість виходу з Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ) та Ради Європи. Про це повідомляє liga.net. За його словами, це станеться, якщо не буде знайдений компроміс.
"Ми розглядаємо всі варіанти розвитку подій, у тому числі з точки зору їх зовнішньополітичних наслідків як для Росії, так і для міжнародних відносин на Європейському континенті", ー сказав він.
Солтановський зазначив, що Кремль не шкодує про свій вступ до Ради Європи. Він вважає, що "радоєвропейський досвід" допоміг "модернізувати російську правову систему, гуманізувати судочинство і пенітенціарну систему".
10 жовтня генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що Росія буде виключена з організації, якщо не відновить платежі в бюджет в 2019 році. За статутом, країну можуть виключити, якщо вона не платить внески протягом двох років. Для Росії цей строк закінчується в кінці червня 2019 року. Через голосування щодо анексованого Криму в січні 2015 року Парламентська асамблея РЄ вдруге позбавила російських делегатів права голосу. У відповідь РФ залишила ПАРЄ, а в червні 2017 року припинила сплачувати членські внески в Раду Європи.
Докладніше про ситуацію з поверненням Росії у ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".