Близько півночі в районі білоруського військового аеродрому «Зябровка» на Гомельщині було чути звуки вибухів, місцеві жителі повідомляли про спалахи, пише Telegram-канал «Беларускі Гаюн».
Російські війська використовують цей аеродром як свою військову базу та розмістили там зенітно-ракетні комплекси С-300 та С-400. З території Зябровки окупанти обстрілюють прикордонні райони України.
Інформацію про вибухи незалежно один від одного підтвердили кілька білоруських опозиційних каналів та радник лідера опозиції Світлани Тихановської Франак Вячорка. Офіційного підтвердження на разі немає.
«Щонайменше вісім вибухів у Гомельській області біля кордону з Україною. За словами очевидців, вибухи сталися у районі аеродрому «Зябровка». Аеродром «Зябровка» використовується російською авіацією у війні проти України», - написав він у Twitter.
❗️At least 8 explosions in Homiel region near the border with Ukraine. З огляду на witnesses, explosions took place near Ziabrauka airfield. Російські військові комерційні будинки є встановлені там.
— Franak Viačorka (@franakviacorka) August 10, 2022
Зазначимо, з 9 по 25 серпня Росія та Білорусь проводять навчання військ ППО та ВПС із бойовими стрільбами. Перший етап, з 9 по 11 серпня, пройде на території РБ, другий з 22 по 25 серпня – на полігоні «Ашулук» в Астраханській області РФ.
«Можливо, ці навчання мають пройти в зонах обмеження польотів: південь Білорусі, а також дві додаткові зони, які розташовані у північно-східній частині Бобруйська (Могильовська область) та у південно-східній частині Полоцька (Вітебська область). За цією логікою «Зябровка» якраз підходить», - пише «Беларускі Гаюн».
Проте Міністерство оборони Білорусі не повідомляло точних локацій та часу проведення навчань на території країни. Вибухи у «Зябровці» можуть бути пов'язані з проведенням навчань.
Також не виключено, що вибухи та повідомлення про вибухи пов'язані зі спробою росіян влаштувати провокацію для втягування Білорусі у війну проти України.
В американському Інституті вивчення війни (ISW) вважають що Лукашенко зможе відправити на війну 12 батальйонних тактичних груп. Однак між ними немає злагодженості, і змішування білоруських підрозділів з виснаженими російськими ситуацію не виправить.
Технічне оснащення білоруської армії теж вимагає покращення. Армія Білорусі досі користується радянською військовою технікою 60-70-х років. А більшість танків у розпорядженні місцевих військових не заводиться.