Але для Володимира Путіна нові європейські санкції через Україну, схоже, будуть найменшою проблемою, з якою йому доводиться мати справу через свою агресивну політику.
Про це на сторінках The Independent пише Роуз Б'юкенен, нагадуючи про антикризовий план Путіна в розмірі 35 мільярдів доларів. Оголошуючи про нього, російський президент зізнався, що не знає як правильно інвестувати ці гроші.
Оглядач пише, що Путіну доводиться мати справу з п'ятьма основними проблемами Росії, на фоні яких нові санкції Європи виглядають не так і страшно. Перед усім, країна переживає серйозну економічну кризу. Голова департаменту ринків у фінансовій групі БКС Джозеф Даян пояснив, що Росія в економічному плані – "це поні, який вивчив лише один трюк". На відміну від Туреччини, яка може також покластися на туризм в разі кризи, Росія ж розраховує лише на продаж природних ресурсів. А тому зараз, коли ціни на нафту обвалилися, а Європа тисне санкціями, їй немає як заповнити нестачу коштів.
"В цьому році країну чекає нищівний економічний спад", - вважає Даян.
При цьому Росія лишається однією із найбільш корумпованих країн на планеті. В рейтингу Transparency International за 2014 рік вона займає 27 місце, при цьому 0 – дуже корумповані країни, а 100 не корумповані.
"Звичні джерела доходів, які забезпечували зростання, виснажені, а інвестори вимагають надійного захисту прав власності і чіткого виконання контрактних зобов'язань. І саме цьому перешкоджає корупція", - йдеться в статті.
Через економічні проблеми в Росії зростає безробіття. В грудні його рівень досяг найвищої відмітки за останні 8 місяців. При цьому, з країни продовжують виїжджати громадяни. В 2013 році Росію залишили 186 тисяч людей.
Крім того, безпеці Росії серйозно загрожує тероризм, оскільки більше 800 вихідців з Росії воюють у Сирії і Іраку на боці так званої "Ісламської держави Іраку і Леванту". В компанії Soufan Group вважають, що росіян серед терористів близько 2 тисяч. Один з ватажків терористів у Сирії вже погрожував "звільнити Чечню, якщо на це буде воля Аллаха".
В цей же час, Путін летить до Угорщин говорити з Орбаном про новий газовий маршрут. 17 лютого в Будапешті глави держав обговорять "можливі спільні проекти" в газовій сфері, в числі яких буде вироблення нового формату газового співробітництва після закриття "Південного потоку". Хоча раніше Путін заявляв, що Росії треба позбутися залежності від продажу газу.