У Путіна може бути більше проблем, ніж здається - WP

Поділитися
У Путіна може бути більше проблем, ніж здається - WP Путін не такий вже і впевнений у собі, як може здатися. © Сайт президента России
Агресивний авантюризм російського президента може зайти в глухий кут і не принести бажаних політичних результатів.

3 може похвалитися популярністю, про яку західні лідери включно з Дональдом Трампом можуть лише мріяти. Відколи він вирішив анексувати український Крим, його рейтинг сягає 85%. Втім, Путін не хоче випробовувати цю цифру реальною політичною конкуренцією.

Про це в редакційній статті пише Washington Post, нагадуючи, що в понеділок Центрвиборчком РФ заборонив опозиціонеру Олексію Навальному балотуватися в президенти. Таким чином, на виборах 18 березня у чинного російського лідера не буде серйозних конкурентів, які б теж претендували зайняти Кремль на наступні шість років.

Навальний здобув широку прихильність по всій Росії, виступаючи проти корупції. Російська влада звинуватила його самого у шахрайстві, але Європейський суд з прав людини визнав ці звинувачення невиправданими. Його справжній "злочин" у тому, що він ще в 2012 році разом з іншими членами опозиції виступав проти переобрання Путіна на третій термін, в тому, що він фіксував злочини і шахрайство Кремля, а також вивів тисячі прихильників на вулиці міст по всій країні цього року, засуджуючи режим.

Втім, поширеною політичною мудрістю в Москві лишається твердження, що Путін легко переможе Навального. Разом з тим, російський президент віддає перевагу влаштувати фейкові вибори, на яких його конкурентами будуть непопулярний комуніст, ручний "правий" радикал і 36-річна телезірка Ксенія Собчак, яка називала російські вибори "дуже дорогим шоу". Навальний тепер закликає бойкотувати голосування, що означає, що Кремлю буде важко добитися бажаної 70%-ї явки без шахрайства. Нещодавні опитування показали, що 58% росіян збираються голосувати.

Що ж може пояснити таку тактику самозахисту Путіна? Деякі аналітики стверджують, що авторитарному режиму в Росії потрібна не впевнена демократична перемога, а потужна демонстрація сили, сигналом якої повинно статти твердження, що альтернативи не існує. Особливо це так в часи, коли режим не може забезпечити зростання стандартів життя, які він колись пропонував росіянам у обмін на їхню пасивність. Після двох років рецесії, спричиненої падінням цін на нафту і санкціями Заходу, економіка Росії за підсумками цього року зросте менш ніж на 2%.

Путін тепер добивається народної підтримки за допомогою націоналістичного авантюризму, такого як, наприклад, вторгнення в Україну. Тому і вибори призначені на річницю анексії Криму. Але і це може завести в глухий кут. Спроби Путіна добитися бажаного результату від війн на Сході України і в Сирії провалюються. Коротше кажучи, у Путіна може бути більше причин боятися Навального, ніж свідчать цифри опитувань.

Але навіть попри те, що Путін фактично знищив політичну конкуренцію в Росії, він продовжує підривати і намагатися маніпулювати виборами на Заході. Для нього демократичні змагання - це уразливість, яку він намагається ліквідувати вдома і використовувати закордоном. З такої точки зору у західних урядів і російських демократів є спільні причини протистояти Путіну. Втім, обом бракує стратегії.

Як повідомлялося, Центральна виборча комісія РФ відмовилася зареєструвати Олексія Навального в якості кандидата на президентських виборах в березні 2018 року.

За дане рішення проголосували 12 членів ЦВК, один відмовився взяти участь у голосуванні.

Пізніше опозиціонер закликав своїх прихильників та інших виборців приєднатися до бойкоту виборів президента РФ в 2018 році.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі