Про це у своїй статті пише політичний оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браня Вітмор, додаючи, що міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель, схоже, позитивно протрактував слова російського президента.
Він назвав пропозицію Путіна "несподіваною" і додав, що вона вказує на зміну в російській політиці, "яку ми не повинні відкидати". За словами німецького дипломата, час "почати говорити про розрядку".
Але перш ніж радіти у захваті, оглядач пропонує ретельніше придивитися до того, що насправді Путін пропонує. Виступаючи на саміті БРІКС у Китаї, він сказав, що підтримує відправку військ ООН на лінію, яка відділяє захоплені російськими маріонетками території від решти України.
А це зовсім не те, чого так довго вимагав Київ. Українська сторона наполягає на міжнародній миротворчій місії, яка б розмістилася на всіх окупованих Москвою територіях Донбасу, а також на міжнародному кордоні між Україною і Росією. Це б дозволило перекрити шляхи, якими Кремль останні три роки перекидає війська і зброю в сусідню країну.
Оглядач зауважує, що миротворчий гамбіт Путіна - досить хитра витівка з кількох причин. Це б дозволило узаконити міф про те, що Росія - посередник у війні, а не агресор, хоча саме так і є насправді. Це б також допомогло створити ілюзію, що Москва поводиться розсудливо і погоджується на українську вимогу, хоча насправді це не так. Крім того, такий крок створив би враження, що лінія фронту в Донбасі насправді стала міжнародним кордоном України, яким вона точно не є.
Пропозиція Путіна може відкрити двері для серйозної дискусії на тему відправки справжньої миротворчої місії в Україну. Але на даному етапі варто розуміти, чим російська пропозиція є насправді.
Раніше німецьке видання Sueddeutsche Zeitung писало, що Путін пропонує розмістити миротворців там в Донбасі, де від них не буде толку. Війна закінчиться лише тоді, коли закінчиться перекидання зброї з Росії через кордон. Але в таких районах Донбасу Путіну миротворці ООН не потрібні.
Крім того, у Росії хочуть введення Києвом "особливого статусу" Донбасу перед розгортанням миротворчої місії. Це теж неприйнятна для України умова.