У Польщі українців змушували працювати у підпільному цеху цигарок

Поділитися
У Польщі українців змушували працювати у підпільному цеху цигарок Фото: поліція Польщі на cbsp.policja.pl
Цех був обладнаний секретним ліфтом.

Поблизу Вроцлава у незаконній фабриці затримали 5 громадян України, які займалися виготовленням цигарок.

У підпільний цех можна було потрапити тільки прихованим ліфтом, повідомляє поліція Польщі.

Загалом у незаконному виробничому цеху затримали 8 осіб. Вилучено повну виробничу лінію, 400 тисяч готових цигарок і 1,4 тонни тютюну на суму приблизно 2 млн злотих.

Тільки у листопаді минулого року злочинна група могла виготовити приблизно 8 млн цигарок.

Як розповіли у Центральному слідчому бюро поліції, оперативні заходи провели у листопаді минулого року, але в інтересах слідства та у зв’язку з необхідністю проведення чергових заходів, інформацію про ліквідацію фабрики цигарок неподалік Вроцлава не оприлюднювали.

Фото з cbsp.policja.pl
Фото з cbsp.policja.pl

В іншому повіті правоохоронці виявили склад із незаконними цигарками, тютюном та іншими компонентами для виготовлення цигарок. Там також затримали чергову особу.

Фото з cbsp.policja.pl
Фото з cbsp.policja.pl

Усіх затриманих взяли під тимчасовий арешт. За словами поліції, число підозрюваних ймовірно буде збільшуватися.

Раніше повідомлялось, що українці стали третьою найбільшою групою серед негромадян ЄС, які в кінці 2019 року мали дозвіл на проживання в Євросоюзі.

Про це повідомляє Євростат.

На кінець 2019 року чинні види на проживання в ЄС мали 1,3 млн громадян України - із загалом 20,3 млн громадян третіх країн.

Фото cbsp.policja.pl
Фото cbsp.policja.pl

Серед них на першому місці за чисельністю виявилися громадяни Марокко з 2 млн посвідчень, на другому - Туреччини (1,9 млн), на третьому - Україна (1,3 млн) і на четвертому - Китаю (1 млн, включаючи Гонконг).

Наступні в списку громадяни Сирії (974 000), Албанії (868 000), Алжиру (700 000), Росії (689 000), Індії (555 000) і Сербії (974 000).

Громадяни цих десяти країн складають 51% від всіх власників дійсних дозволів на проживання в ЄС.

Найбільша кількість видів на проживання громадяни третіх країн отримали в Німеччині - 4,9 млн, або 24% від загальної кількості.

На другому місці - Італія, в якій вид на проживання мають 3,6 млн громадян "третіх країн", далі - Франція (3,1 млн) і Іспанія (2,9 млн).

Також стало відомо, що українці отримали у 2020 році 512 339 віз в консульських установах Польщі. Про це повідомили в МЗС Польщі, передає Укрінформ.

За даними МЗС, в порівнянні з 2019 роком кількість виданих українцям віз скоротилося на 43,1% (899 605 віз в 2019 році - ред.), зокрема через пандемію коронавірусу.

В період ослаблення обмежень пріоритет надавався тим українцям, які подавалися на працевлаштування в аграрному секторі Польщі. Також в 2020 році 15 765 громадян України отримали відмову в отриманні віз.

За даними Головного статистичного управління Польщі, на кінець 2019 року в Польщі перебувало понад 1,3 млн українців. На початку локдауну, у другій половині березня, з Польщі виїхало понад 150 тис. українських трудових мігрантів. Влітку українці почали масово повертатися на роботу в Польщу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі