У Польщі підвищився інтерес до служби в армії на тлі війни РФ проти України

Поділитися
У Польщі підвищився інтерес до служби в армії на тлі війни РФ проти України © Міністерство оборони Польщі / Facebook
Минулого року в ЗС Польщі записалася рекордна кількість людей з часів скасування обов'язкової служби в армії.

На тлі повномасштабної війни Росії проти України у Польщі значно підвищився інтерес громадян до служби в армії. Зокрема, у 2022 році польські Збройні сили змогли набрати 13 742 нових охочих — це рекордна кількість з моменту скасування військового обов'язку в країні в 2008 році. Про це заявив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак, повідомляє DW.

За словами Блащака, польські ЗС на початку 2023 року мають 164 тисячі солдатів, у тому числі 36 тисяч учасників добровольчих загонів територіальної оборони.

Польща очікує, що найближчими роками кількість військовослужбовців у країні зросте ще більше - до 250 тисяч професійних солдатів та до 50 тисяч добровольців територіальної оборони.  

Крім того, в країні з осені минулого року почали проводити одноденні курси базової військової підготовки для всіх охочих.

Польща побоюється загрози з боку Росії. З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну польська влада неодноразово наголошувала, що загарбницькі амбіції Москви становлять загрозу для всієї Європи, і для Польщі зокрема.

У Підляському воєводстві, що межує з Білоруссю, вже створено нове військове з'єднання — Перша дивізія піхоти легіонів. Блащак пояснював необхідність її створення тим, що за східним кордоном Польщі відбувається «спроба відновити Російську імперію».

Крім того, сейм Польщі визнав РФ державою-спонсором тероризму, а на кордоні з Калінінградською областю країна побудувала огорожу, щоб боротися з напливом нелегальних мігрантів з Близького Сходу, який уже використовував режим білоруського диктатора Алєксандра Лукашенка.

Також минулого року Польща заявила про намір значно посилити свої ЗС у технічному плані. Країна уклала угоду з Південною Кореєю про постачання різних видів озброєння. Домовленість стала найбільшою в історії експортною військовою угодою для Сеула.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі