У Північній Македонії Соціал-демократичний союз та Демократичний союз за інтеграцію домовилися про єдиного кандидата на президентські вибори, які в заплановані в республіці на 21 квітня, передає "Укрінформ". Керівником соціал-демократів є прем'єр-міністр Північної Македонії Зоран Зоєв, а Демократичного союзу – його партнер по коаліції Алі Ахметі.
"Ми обговорювали кандидатури претендентів на президентський пост. У найближчі дні вирішимо, хто з них стане кандидатом на посаду глави держави. Остаточне рішення буде прийнято в п'ятницю, 1 березня", - повідомив Ахметі.
При цьому він не відповів на питання про те, чи обговорювали кандидатури глави Міністерства закордонних справ Північної Македонії Ніколи Дімітрова та очільника Міністерства внутрішніх справ Олівера Спасовськи.
Зазначено, що вибори у Північній Македонії заплановані на 21 квітня. При цьому якщо кожен із кандидатів не набере більше половини голосів виборців, то другий тур проведуть 5 травня. Чинний президент держави Георгі Іванов не може брати участь у виборах, адже він обіймає посаду вже другий термін. Його президентські повноваження закінчуються 12 травня.
Як повідомлялося, влада в Скоп'є запустили процес перейменування своєї країни з Республіки Македонія на Республіку Північна Македонія. Згідно Преспанській угоді з Грецією: в першу чергу замінюються вивіски на урядових будівлях і прикордонних пунктах контролю.
12 червня прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що Скоп'є і Афіни досягли згоди щодо нової назви країни - Республіка Північна Македонія.
Суперечка про назву Македонії триває більше 25 років. Греція вимагає зміни назви сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з однойменним грецьким регіоном. Скоп'є також застерігають від територіальних претензій на всю історичну Македонію, що знаходиться в Греції. Через це Афіни блокують вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.
Як повідомлялося, Єврокомісія визначила 2025 рік крайньою датою наступної хвилі розширення ЄС. Сербія і Чорногорія вже ведуть переговори про вступ до Євросоюзу, Боснія і Косово претендують на статус кандидата в члени ЄС. Євроінтеграцію Македонії стримує суперечка з Грецією через назву країни. Для Сербії проблемою є необхідність визнання незалежності Косово.
Детальніше про стратегії Європейського Союзу щодо балканських країн читайте в матеріалі Тараса Качки "Новий оптимізм для Балкан" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".