Скандал в Південній Кореї розгорівся після того, як подругу дитинства колишнього президента Чхве Сунь Сіль звинуватили в зловживанні та впливі на першу особу держави, повідомляє "Новий Час".
Президент перебувала під сильним впливом своєї подруги Сунь Сіль, яка, не займаючи офіційної посади при главі держави, правила тексти її промов, мала доступ до секретних документів і отримувала мільйони доларів на діяльність некомерційних організацій, які витрачала на особисте збагачення.
Понад рік тому, 10 березня 2017, конституційний суд Південної Кореї одноголосним рішенням змістив Пак Кин Хе з президентського посту. Процедуру імпічменту запустилв в грудні 2016 року парламент Південної Кореї після корупційного скандалу, в якому була замішана близька подруга.
Далі, суд Сеула видав ордер на арешт колишнього президента країни, відстороненої по процедурі імпічменту.
Звинувачення просило для екс-президента Південної Кореї Пак Кин Хе 30 років в'язниці і штраф в розмірі 110 мільйонів доларів США. Її визнали винною в корупції, зловживанні владою і незаконний вплив на комерційні компанії.
Чхве Сунь Силь також звинувачували в тому, що вона користувалася своїм впливом, щоб забезпечити для своєї дочки місце в елітному університеті Сеула, з-за чого абітурієнти з найкращими оцінками не змогли вступити до вузу. Ця претензія – одна з найбільших у країні, де вища освіта цінується дуже високо.
Південнокорейські видання називали Сунь Силь "Мадам Распутін", згадуючи величезний вплив, яке Григорій Распутін чинив на останнього російського імператора Миколи II.
У Південній Кореї вважають, що ця жінка, навіть не має вищої освіти, мала доступ до секретних документів і впливала на кадрові рішення своєї подруги дитинства.
Пак Кин Хе стала третім екс-президентом Південної Кореї засудженим за кримінальними статтями. Безпосередній попередник Пак Кин Хе на посаді президента, Чи Мун Бак, перебуває під арештом – його самого і його родичів звинувачують у корупції.
Президент Пак Кин Хе була тимчасово відсторонена від посади після того, як 9 грудня парламент проголосував за імпічмент. Він також заявила, що готова добровільно залишити посаду, коли для цього будуть створені необхідні політичні умови. Виконуючим обов'язки лідера країни став прем'єр-міністр Хван Ге Ан.
Детальніше про політичну кризу в Південній Кореї читайте у статті Віктора Каспрука "Приведуть протести в Південній Кореї до "Паккынхегейту"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".