Американських військовослужбовців, виведених з Сирії, направлять в Ірак, де вони продовжать боротьбу проти терористичної організації "Ісламська держава". Про плани Пентагону повідомив міністр оборони США Марк Еспер, передає "Європейська правда".
Глава Пентагону уточнив, що мова йде про перекидання на захід Іраку приблизно тисячі військовослужбовців. За словами Еспера, деталі передислокації ще опрацьовуються.
Президент США Дональд Трамп процитував Еспера на своїй сторінці в Twitter, запевнивши, що американських військових немає у зоні бойових дій і зоні припинення вогню в Сирії.
"Завершуємо нескінченні війни!", - заявив Трамп.
"The ceasefire is holding up very nicely. There are some minor skirmishes that have ended quickly. New areas being resettled with Kurds. U.S. soldiers are not in combat or ceasefire zone. We have secured the Oil." Mark Esper, Secretary of Defense. Ending endless wars!
- Donald J. Trump (@realDonaldTrump) October 20, 2019
Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив про початок військової операції "Джерело миру" на північному сході Сирії. Турецьке керівництво планує створити в регіоні буферну "зону безпеки" і переселити туди, очевидно, після вигнання курдів близько 2 млн сирійських біженців. Ця операція стала третьою на території Сирії, їй передували "Щит Євфрату" й "Оливкова гілка".
Євросоюз, НАТО і Ліга арабських держав засудили Туреччини і закликав Анкару припинити операцію в Сирії. Рада Безпеки ООН не змогла узгодити резолюцію у зв'язку з вторгненням Туреччини в Сирію.
США запровадили санкції проти Міністерства оборони і Міністерства оборони Туреччини. При цьому Трамп наказав вивести з півночі Сирії американські війська, які були для Туреччини стримуючим фактором. На тлі турецького наступу курди уклали союз із режимом Башара Асада.
17 жовтня після переговорів з віце-президентом США Майком Пенсом і держсекретарем Майком Помпео Ердоган погодився на 120 годин призупинити операцію "Джерело ируу", яку турецька армія за підтримки підконтрольних їй формувань веде проти сирійських курдів. За цей час курди повинні покинути 30-кілометрову буферну зону на сирійсько-турецькому кордоні. Таким чином, США дали зрозуміти, що не перешкоджатимуть створенню підконтрольної Туреччини "зони безпеки" на північному сході Сирії.
У грудні минулого року Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ із Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти терористичного угруповання "Ісламська держава". Вже у січні армія Туреччини завдала артилерійських ударів по районах на півночі Сирії, які знаходяться під контролем курдських Загонів народної самооборони YPG.
Опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину". Американський військовий контингент діяв у тісному контакті із СДС, які воюють проти ІДІЛ і режиму Башара Асада. До складу СДС входять також курдські загони самооборони YPG, проти яких Туреччина провела серію операцій. Анкара вважає курдські формування в Сирії терористичними і звинувачує їх у підтримці сепаратистів з "Робітничої партії Курдистану".
Детальніше про наслідки турецької операції читайте у матеріалі Миколи Замікули "Ердоган знайшов "Джерело миру"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".