У Пентагоні назвали умову пом'якшення санкцій проти КНДР

Поділитися
У Пентагоні назвали умову пом'якшення санкцій проти КНДР Очільник Пентагону нагадав Пхеньяну про необхідність ядерного роззброєння © Посольство України в СШАFacebook
Тим часом у Сеулі виступають за надання КНДР "кредиту довіри".

Міністр оборони США Джеймс Меттіс назвав умову послаблення американських санкцій проти Північної Кореї, повідомляє DW. За словами очільника Пентагону, пом'якшення обмежувальних заходів можливе лише після того, як північнокорейським режимом будуть зроблені "такі, що піддаються перевірці, і незворотні" кроки з ядерного роззброєння.

Меттіс переконаний у необхідності тимчасового збереження всіх штрафних заходів, визначених резолюціями ООН. На зустрічі з колегами з Японії і Південної Кореї у Сінгапурі у неділю, 3 червня, він також охарактеризував підготовку до перемовин президента США Дональда Трампа і лідера КНДР Кім Чен Ина, які відбудуться 12 червня. На думку міністра, шлях до них буде "вибоїстим".

Своєю чергою міністр оборони Японії Іцунорі Онодера підтримав жорстку лінію поведінки стосовно північнокорейського режиму. "Минулий досвід вказує на те, що важливо не нагороджувати саму лише готовність Північної Кореї до переговорів", - зазначив він.

За словами голови оборонного відомства Японії, Пхеньян повинен зробити конкретні кроки з ядерного і ракетного роззброєння. Проте міністр оборони Південної Кореї Сон Йон Му виступив за кредит довіри для КНДР. "Сеул робить ставку на діалог із сусідами по Корейському півострову. Якщо ставити під сумнів мотиви Кім Чен Ина, це ускладнює діалог і прогрес у переговорах", - пояснив південнокорейський міністр.

Нагадаємо, 6 березня Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї і ракет, якщо Сполучені Штати розпочнуть з нею перемовини. Також КНДР спочатку чекає на усунення військових погроз стосовно країни, і те, що вона отримає гарантії безпеки. З 2006 року КНДР провела шість ядерних випробування і десятки запусків балістичних ракет.

26 грудня США посилили санкції проти КНДР. До цього, 22 грудня, Рада безпеки ООН одноголосно ухвалила рішення про посилення санкцій проти Північної Кореї. У КНДР це рішення назвали "актом війни".

1 червня президент США Дональд Трамп після переговорів у Білому домі з північнокорейським партійним діячем-високопосадовцем Кім Йон Чхолем дав згоду на зустріч із лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у Сінгапурі 12 червня.

Напередодні голова МЗС Росії Сергій Лавров провів зустріч із лідером КНДР Кім Чен Ином. Сторони обговорювали двостороннє співробітництво та ситуацію навколо Корейського півострова. Лідер КНДР запропонував відзначити 70-річчя встановлення дипломатичних відносин з РФ, організувавши спільний саміт із президентом Росії Володимиром Путіним. Візит Лаврова пройшов на тлі підготовки Пхеньяна до саміту зі США.

24 травня президент США Дональд Трамп відмінив зустріч із головою КНДР через "ворожі висловлювання" останнього. За словами Держсекретаря США Майка Помпео, Пхеньян протягом декількох днів ігнорував запити Вашингтона про підтвердження зустрічі в Сінгапурі.

Однак Кім Чен Ин заявив про твердий намір зустрітися з Трампом. Своєю чергою в Білому Домі повідомили про відновлення переговорів, і 27 травня до столиці КНДР прибула група американських дипломатів-високопосадовців для підготовки саміту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі