Влада Пекіна посилила правила оформлення ресторанів і магазинів, поставивши під заборону всі вивіски на арабській і символи, які можуть відноситися до ісламських образів. Як зазначає Reuters, це стало черговим кроком у спробі "китаїзувати" мусульманське населення країни.
"Кампанія проти арабської писемності та ісламських образів знаменує собою новий етап розвитку, який набирає обертів з 2016 року і спрямований на забезпечення відповідності релігій основній культурі Китаю", - йдеться в повідомленні.
Китай, де проживає 20 мільйонів мусульман, запроваджує заборону, зокрема, на слово "халяль" на закладах і півмісяць. Багато лавок в Пекіні послідували рекомендаціям влади, змінивши вивіски на китайські або просто закривши арабські слова.
У Китаї офіційно гарантована свобода віросповідання. Тим не менш, з 2016 року влада почала кампанію з обмеження впливу інших релігій і культур. В рамках кампанії, наприклад, традиційні мінарети замінювали на вежі, які нагадують пагоди, а з християнських церков знімали хрести.
Національна комісія з етнічних питань Китаю ніяк не прокоментувала інформацію про заборону арабської мови і символів ісламу.
Правозахисна організація Human Right Watch закликала ООН чинити тиск на Китай у зв'язку з масовими затриманнями уйгурів у китайській провінції Сіньцзян та іншими серйозними порушеннями прав людини.
11 жовтня 2018 року в Китаї опублікували документ про боротьбу з екстремізмом у східному регіоні Сіньцзян (Східний Туркестан), в якому підтвердили існування таборів перевиховання уйгурів – корінного мусульманського народу цієї частини Піднебесної, тим самим узаконивши переслідування мільйона мусульман.