У Палестині зростає ризик виникнення голоду

Поділитися
В ООН кажуть, що в окремих поселеннях уже зафіксовані його осередки.

Представники гуманітарних організацій в Газі вважають, що на території регіону вже існують осередки голоду – батьки жертвують залишками їжі для своїх дітей, яблуко коштує 8 доларів, а паливо для приготування їжі майже неможливо знайти, пише The Guardian.

Агентства ООН заявили, що Газа терміново потребує більшої гуманітарної допомоги, оскільки палестинська влада повідомила, що кількість загиблих на цій території під час ізраїльського наступу зросла до більш ніж 24 тисяч.

Всесвітня продовольча програма, ЮНІСЕФ і Всесвітня організація охорони здоров'я в спільній заяві заявили, що необхідно відкрити нові в'їзні шляхи в Газу, пропускати більше вантажівок з харчами, а також забезпечити безпечне пересування гуманітарних працівників і людей, які потребують допомоги.

Установи ООН не звинувачували безпосередньо Ізраїль, але заявили, що доставці допомоги перешкоджає відкриття занадто малої кількості пунктів перетину кордону з Ізраїлем, повільний процес перевірки вантажівок і товарів, що прямують до Гази, а також триваючі бойові дії.

Війна Ізраїлю проти Хамасу в Газі, розпочата після нападу бойовиків 7 жовтня на південь Ізраїлю, в результаті якого загинуло 1200 осіб, переважно цивільних, призвела до значних руйнувань на значній частині території та вимушеного переселення більшої частини населення Гази. Багато хто був змушений переїжджати по п'ять, шість або сім разів, втрачаючи більшу частину свого майна і грошей у пошуках безпеки.

У Рафаху і Хан-Юнісі, на півдні Гази, намети і імпровізовані житла займають майже всю вільну територію, а люди часто по кілька сімей тісняться в квартирах, у притулках ООН у школах або сплять на підлозі в лікарнях.

«Немає ні їжі, ні води, ні опалення. Ми вмираємо від холоду», - сказав журналістам переселенець з північної Гази до Рафаха Мохаммад Кахіл.

«Це жахливо. Ми їмо лише один раз на день хліб з борошна і солі. Можливо, ми можемо отримати трохи консервованої квасолі, якщо зможемо купити її на чорному ринку. В іншому випадку ми залишаємось голодні», - сказав Авда, який живе зі своєю сім'єю в колишньому професійно-технічному училищі в Хан-Юнісі, де зараз мешкає 35 тисяч переміщених осіб.

Він зазначив, що на ринках майже немає їжі, тому його сім’я намагається їсти менше, оскільки не знає, коли ще буде їжа.

Лікарі в Газі повідомили, що є випадки, коли ослаблені нестачею їжі діти помирали від переохолодження, а кілька новонароджених дітей, матері яких недоїдали, не прожили і кількох днів.

Після трьох місяців війни у багатьох переселенців не залишилося грошей, і вони не можуть дозволити собі навіть елементарно приготувати хліб. Двадцятип'ятикілограмовий мішок борошна зараз коштує 50 доларів, що в шість разів більше за довоєнну ціну, сіль подорожчала на 1800%.

Доступ гуманітарних організацій на північ Гази, де 300 тисяч людей все ще живуть серед руїн, ускладнився через бойові дії, що тривають. Представники гуманітарних організацій заявили, що мають серйозні підозри, що на півночі Гази існують "осередки голоду", але відсутність даних про дитяче недоїдання і дитячу смертність означає, що формальні критерії для оголошення голоду не були дотримані.

«Майже ніякої допомоги туди не надходило, і є багато людей, які не могли або не хотіли залишати свої будинки і залишаються там з першого дня», - сказав один з чиновників в коментарі Guardian.

У неділю ООН заявила, що менше чверті конвоїв з гуманітарною допомогою досягли своїх пунктів призначення на півночі в січні, оскільки ізраїльська влада відмовила більшості з них у доступі.

Ізраїль натомість звинуватив ООН та інші організації в проблемах з доставкою допомоги, стверджуючи, що вантажі «накопичуються» в Газі.

Представники ООН заявили, що хоча через логістичні проблеми з переміщенням допомоги через Газу іноді виникають затримки, їхні склади були майже порожніми на вихідних.

Експерти Інтегрованої ініціативи з класифікації фаз продовольчої безпеки (IPC), яка вимірює ризик голоду в усьому світі для ООН, неурядових організацій та урядів, прогнозують, що принаймні кожне четверте домогосподарство в Газі зіткнеться з «гострою нестачею продовольства, голодом і виснаженням можливостей виживання» протягом трьох тижнів.

У звіті, опублікованому три тижні тому, вони також дійшли висновку, що в Газі буде «найвища частка людей, які стикаються з високим рівнем гострої нестачі продовольства ..., коли-небудь класифікована агентством для будь-якого регіону або країни».

Ізраїль заявляв про те, що хоче створити буферну зону на палестинському боці кордону Сектору Гази для запобігання майбутнім атакам.

Раніше президент Палестини Махмуд Аббас заявляв, що палестинська влада може відігравати певну роль в управлінні Сектором Гази за умови всеосяжного політичного вирішення, яке також охоплюватиме окупований Західний берег.

Віцепрезидентка США Камала Гарріс наголошувала що палестинський народ в Газі і на Західному березі річки Йордан має возз'єднатися під єдиним керівництвом.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі