Група фахівців Морської рятувальної служби РФ працює над ліквідацією наслідків масштабної аварії на ТЕЦ-3 Норильська, в результаті якої розлилося близько 20 тисяч тонн палива, розповіли рятувальники.
"Головна загроза екології арктичного регіону від даної аварії пов'язана з можливим поширенням великого обсягу розлитого дизпалива вниз за течією річки Амбарна з поступовим забрудненням все нових природних водойм, озер та їх прибережних територій", - йдеться в повідомленні Моррятслужби РФ.
У Росії кажуть, що рятувальники приступили до збору нафтопродуктів. За перші дні зібрано понад 120 тонн чистого палива.
Фахівці кажуть, що відсутність транспортної доступності, а також важка для пересування і проведення аварійних робіт болотиста місцевість, представляє головну трудність при виконанні робіт.
"Через агресивне середовище, в якому діють рятувальники, і для максимальної продуктивності їх діяльності, робота позмінно трьома групами. Крім того, з метою не допустити заподіяння шкоди здоров'ю фахівців, передбачається їх періодична ротація, для чого ведеться підготовка до доставлення до місця аварії нової групи морських рятувальників", - додали рятувальники.
Рятувальники намагаються зупинити нафтову пляму від попадання в озеро Піасіоно і звідти в Карське море. Всього близько витекло близько 350 залізничних цистерн з паливом. Головна загроза екології арктичного регіону від даної аварії пов'язана з можливим поширенням великого обсягу розлитого дизпалива вниз за течією річки Амбарна з поступовим забрудненням все нових природних водойм, озер та їх прибережних територій.
В результаті за полярним колом сталася найбільша в історії Росії екологічна катастрофа і друга у світі такого масштабу. "Грінпіс" порівнює це з аварією танкера "Ексон Валдез" біля узбережжя Аляски в 1989 році, коли витекло 36 тисяч тонн нафтопродуктів. Його наслідки відчуваються й сьогодні. В одній тільки Росії в 1994 році з трубопроводу в Комі просочилося 94 тисяч тонн нафти, але формально витік стався не за полярним колом.