У Німеччині вчергове виступили проти запроваджених санкції США щодо будівництва російського газопроводу "Північний потік-2". Заяви зробили заступниця речника німецького уряду Ульріке Деммер та зовнішньополітичний речник Соціал-демократичної партії Нільс Шмід.
"Федеральний уряд відкидає такі екстериторіальні санкції. Вони завдають удару німецьким та європейським підприємствам і втручаються у наші внутрішні справи", - заявила вранці у суботу Деммер, цитує DW.
З огляду на переговори між Україною та Росією щодо транзиту російського газу до ЄС "такі американські заходи, які передусім покликані захищати Україну, є особливо незрозумілими", вважає представниця уряду Німеччини.
"Цей односторонній крок є тягарем для двосторонніх відносин. Запроваджені США санкції не завадять завершити роботу щодо "Північного потоку-2", натомість лише затримають її", - наголосив, своєю чергою, Шмід.
Водночас у Берліні не планують давати якусь відповідь на американські санкції. За словами координатора уряду з трансатлантичного співробітництва Петера Баєра, санкції спрямовані не проти Німеччини, а проти приватних підприємців.
20 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет, який передбачає запровадження санкцій проти російських газопроводів "Північний потік-2" та "Турецький потік". Під штрафні заходи потраплять судна, які займаються прокладкою труб, а також громадяни, які мають відношення до роботи суден. Зокрема, передбачено заборону на в'їзд до США. Будь-які активи компаній на території США будуть заморожені.
Морський газопровід "Північний потік-2" потужністю 55 млрд куб. м на рік повинен пройти від компресорної станції "Слов'янська" в Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".