Про це повідомляє Reuters, нагадуючи, що у Берліні впродовж кількох місяців застерігали, що спроби Росії втрутитися у німецький виборчий процес цілком можливі.
Федеральна служба кіберзахисту BSI повідомила, що пильно стежить за можливими спробами вплинути на демократичний процес з-за кордону. Крім того, в системах для голосування були виявлені і виправлені деякі вразливості, якими могли б скористатися сторонні сили.
"У нас немає зафіксованих випадків будь-яких нових інцидентів чи атак у зв'язку з федеральними виборами", - повідомили у bSI.
В уряді Німеччини теж підтрведили, що спроб атак чи будь-якої незвичної активності не було зафіксовано. Втім, під час виборів у Франції великий витік електронних листів, які Еммануелю Макрону, стався за кілька днів до початку голосування.
Науковий співробітник Aspen Institute Тайсон Баркер сказав, що німецькі політичні партії домовилися не грати на фейкових новинах заради політичної вигоди.
"Німецький політичний клас дуже згуртований і старається зробити так, щоб зовнішні зусилля не мали впливу на вибри, якщо вони будуть", - сказав Баркер.
Як повідомлялося раніше, Ангела Меркель здобула перемогу у телевізійних дебатах, які відбулися увечері в неділю, 3 вересня. За даними опитування, проведеного інститутом соціологічних досліджень Infratest Dimap на замовлення телеканалу ARD, Меркель визнали більш переконливою 55% респондентів.
Детальніше про політичну ситуацію в Німеччині перед парламентськими виборами читайте у статті Костянтина Федоренко ""Mutti*, Mutti, що маєм робити?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".