У Німеччині вирішили відмовитися від вугільної енергетики до кінця 2038 року. Відповідне рішення прийняла спеціальна комісія з питань вугілля під час тривалого засідання сьогодні вранці, 26 січня. Також було запропоновано у 2032 році перевірити можливість відмови від вугільної енергогенерації раніше, у 2035-му.
Як повідомляє DW, у разі реалізації цієї ініціативи це коштуватиме Німеччині 40 млрд євро. Таку суму за 20 років повинні отримати з бюджету землі, де видобувається вугілля (Бранденбург, Північний Рейн-Вестфалія, Саксонія, Саксонія-Анхальт).
На даний момент у Німеччині вугільні теплоелектростанції мають загальну потужність 12,5 гігават і є виробниками близько третини всієї електроенергії. ТЕС потужністю 12,5 гігават мають відключити від енергомережі до 2022 року.
Раніше у Німеччині вирішили відмовитися до 2022 року від атомної енергетики. Щоб країна могла виконати національні і міжнародні цілі із захисту клімату, було прийнято рішення прискорити перехід на екологічно чисту електроенергію.
Автор DT.UA Алла Єрьоменко раніше писала про те, що електроенергія вітрових електростанцій вдвічі дешевша за енергію вугільних ТЕС. Вона зазначила, що з урахуванням цього й низки інших чинників будівництво нових вугільних ТЕС в Україні недоцільно, тоді як економічна привабливість відновлюваної генерації підвищується.
Про альтернативну енергостратегію та економічний ефект від її впровадження читайте в матеріалі "Енергобаланс України... 20 років потому" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".