Не можна сказати, що всі депутати радо сприйняли цю пропозицію, але більшість все-таки перемогла, і це, природно, були соціал-демократи разом із зеленими. Інші, хто вважає, що треба не святкувати, а боротися за права жінок, залишилися в меншості, повідомляє DW.
Втім, ландтаги (земельні парламенти) Німеччини можуть самі встановлювати собі власні вихідні дні. Так, на півночі країни, де переважають протестанти, вихідним став День реформації, в Тюрінгії вихідним зробили Міжнародний день захисту дітей. Місто-земля Берлін - єдиний, де святковим днем став Міжнародний жіночий день.
Нагадаємо, рішення про святкування Міжнародного жіночого дня вперше було прийнято на Міжнародній конференції соціалісток у Копенгагені в 1910 році за пропозицією відомої німецької комуністки Клари Цеткін (Clara Zetkin). Пізніше цей день пов'язали з річницею демонстрації працівниць нью-йоркських підприємств текстильної промисловості 8 березня 1857 року.
За даними опитування GfK Ukraine, більшість українців поділяє такі гендерні стереотипи: "кожна жінка повинна бути, насамперед, дружиною і матір'ю" (67% вибрали це твердження), "чоловік повинен повністю забезпечувати сім'ю" (61%), "чоловік у будь-якому випадку повинен бути главою сім'ї" (57%).
За словами генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, організація зробила гендерний паритет найважливішою частиною своєї реформи.
"У світі, як і раніше, домінують чоловіки у всіх сферах, включаючи уряди країн, державні органи, приватні компанії та міжнародні організації. Головне питання гендерної рівності – це питання про владу. І тому нашим головним завданням є дати владу жінкам. В ООН докладають зусиль для побудови миру, в якому між жінками чоловіками буде повна рівність", - зазначив він.