Північноатлантичний Альянс різко розкритикував плани частково визнаної Республіки Косово по створенню власних збройних сил; зокрема, про небажаність такого кроку заявив генеральний секретар альянсу Йєнс Столтенберг після зустрічі голів міністерств закордонних справ країн організації в Брюсселі у середу, 5 грудня, передає Deutsche Welle.
"Це абсолютно несвоєчасний крок", - зазначив Столтенберг.
Намір перетворити Косовські сили безпеки на регулярну армію вступає у конфронтацію з думкою багатьох країн-членів НАТО і може дуже негативно позначитися на "майбутньому євроатлантичної інтеграції" Косова, вважає генеральний секретар.
Якщо влада Косова все-таки зважиться на створення власної армії, НАТО "доведеться переглянути масштаб своєї військової присутності у Косово", пригрозив голова Альянсу.
Нагадаємо, 13 вересня уряд Косова прийняв три законопроекти щодо Сил безпеки у Косові, які передбачають створення власних сил оборони. Зокрема, на засіданні кабінету міністрів Косова були прийняті проекти законів щодо Сил безпеки у Косові, Служби безпеки та Міністерства оборони. Жодного голосу не було проти, але у засіданні не брали участь міністри, які представляють сербську громаду.
Косово є частково визнаною державою Східної Європи. Незалежність Косово визнали 115 держав, зокрема США, Канада, члени Європейського Союзу. У той же час більше 80 країн-членів ООН незалежність Косово не визнають і вважають регіон частиною Сербії. Серед них – Китай, Росія, Білорусь, Україна, Ізраїль та інші.
Детальніше про нинішні відносини між Косово і Сербією читайте в матеріалі Костянтина Федоренка "Косівський запал для "порохової бочки Європи"" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".