"В 2019 році союзна авіація рівно 290 разів піднімалася на перехоплення і супровід російських військових літаків через європейський повітряний простір", - йдеться в матеріалі.
За словами представника НАТО, активність Росії в регіонах Чорного і Балтійського морів зростає з 2014 року, російська авіація часто наближається до повітряного простору Альянсу.
"З 2014 року спостерігається зростання. Це пов'язано з посиленням військової присутності Росії в Чорноморському регіоні після анексії Криму ", - наголошує колишній міністр оборони Болгарії Велізар Шаламанов.
Співрозмовники журналістів в оборонному відомстві країни наголошують на тому, що провокації є "звичайною тактикою" російської авіації. Так, у вівторок, 19 травня, авіація Румунії, Болгарії і Туреччини піднімалася на перехоплення двох російських винищувачів Су-27 і надзвукового Ту-22.
"Після того, як два румунських МіГ-21, два болгарських МіГ-29 і турецький F-16 перехопили їх, російські літаки були змушені повернутися в повітряний простір РФ", - додається в матеріалі.
Нагадаємо, 22 травня державний секретар Майк Помпео повідомив, що Сполучені Штати вийдуть з Договору про відкрите небо за півроку.
Однією з основних причин виходу з договору стали порушення з боку Росії. Однак у США і НАТО не виключають перегляду цього рішення, якщо Москва повернеться до виконання договору в повному обсязі.
Договір про відкрите небо підписано у Гельсінкі 24 березня 1992 року представниками 23 держав-членів ОБСЄ. Згідно з документом, його учасники можуть здійснювати обльоти територій один одного з метою контролю військової діяльності.