П'ять країн (Бельгія, Голландія, Малайзія, Австралія та Україна) працюють над обмеженням права "вето" Росії і трибуналом над РФ за збитий Boeing-777, заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі "Подробиць тижня".
Міністр зазначив, що наступного тижня країни визначаться зі стратегією.
"Наступного тижня ми визначимося, яка стратегія. Я дуже сподіваюся, що на рівні глав держав під час Генеральної Асамблеї - це геніальний майданчик для зустрічей - ми узгодимо цю стратегію. Ми розглядаємо можливість створити суд шляхом угоди між 5-ма країнами. Я думаю, що це буде дієвий механізм. Ми зможемо використовувати можливості національної юрисдикції. Але у нас є цікаві ідеї на цей рахунок. Ми можемо поєднати кілька варіантів", - сказав Клімкін.
Він підкреслив, що такі варіанти не мають прецедентів, однак і "збивання Боїнга російськими терористами - абсолютно безпрецедентна подія".
"Тому будемо шукати і політичні, і правові рамки, щоб притягнути винних до відповідальності. І ми це зробимо", - підкреслив Клімкін.
Остаточний звіт про катастрофі "Боїнга-777" в Донбасі опублікують 13 жовтня Нідерланди. До цього в ході закритої зустрічі родичів пасажирів та екіпажу рейсу MH17 проінформують про зміст цієї доповіді.
29 липня Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу", ставши єдиною країною проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола)утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето.
Втім, таке рішення було передбачуваним, тому постпред України перед цим заявляв, що трибунал по "Боїнгу" буде створено навіть при накладенні вето РФ.
Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.