У МЗС Німеччини роз'яснили різницю між спробою путчу в Туреччині та Евромайданом в Україні

Поділитися
У МЗС Німеччини роз'яснили різницю між спробою путчу в Туреччині та Евромайданом в Україні У МЗС Німеччини нагадали, що Янукович і більшість міністрів втікли в ніч на 22 лютого 2014 року, в Україні не залишилося дієздатної влади
У зовнішньополітичному відомстві Німеччини заявили, що ці дві події неможливо порівнювати.

Міністерство закордонних справ Німеччини роз'яснило на своїй сторінці в Facebook різницю між зміною влади в Києві в лютому 2014 року і спробою перевороту в Туреччині в липні 2016 року, пише DW.

У відповідь на коментар читача веб-команда МЗС написала, що ці події неможливо порівнювати.

Так, в МЗС Німеччини нагадали, що після масових виступів на Майдані Незалежності в Києві в кінці 2013 - початку 2014 років президент Віктор Янукович у присутності представників Франції, Німеччини та Польщі підписав меморандум з мирного врегульовані кризи. В ніч з 21 на 22 лютого, він втік з Києва. Також столицю залишило більшість міністрів, "тому що не залишилося жодного дієздатного уряду, ні дієздатного глави держави. Спікер Верховної Ради Рибак склав повноваження", - йдеться в роз'ясненні МЗС.

Отже, "в цій ситуації український парламент як єдиний дієздатний і демократичний і легітимний орган влади одноголосно приймає 22 лютого 2014 новий закон про призначення виборів президента на 25 травня 2014", - додають працівники німецького МЗС.

"У Туреччині ж, - йдеться далі в повідомленні, - путчисти планували створити військову диктатуру, відправили танки на вулиці та літаки з авіанальотами проти власного народу". Тому, підкреслюють працівники МЗС Німеччини "ваше порівняння шкутильгає і сильно".

Своє повідомлення працівники міністерства оприлюднили в Twitter як знімок екрана, закресливши ім'я кореспондента та обрізавши його пост в Facebook.

Нагадаємо, спроба військового перевороту сталася в Туреччині в ніч з 15 на 16 липня, але завершилася провалом. Вже на наступний день почалися масові затримання і арешти. Не менш 45 тисяч осіб були затримані, звільнено або відсторонено від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецькі власті вважають недостатньо лояльними президентові Реджепу Тайипу Ердогану.

Детальніше про наслідки спроби державного перевороту в Туреччині читайте у статті Сергія Данилова"Вікно можливостей Реджепа Ердогана" ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі