У мусульман починається священний місяць Рамадан

Поділитися
Після закінчення рамадану мусульмани святкуватимуть день розговіння - Ураза-Байрам © voguepeople.ru
В цей особливий місяць віруючі повинні молитися і робити добрі справи, при цьому їм заборонено їсти і пити до заходу сонця.

У прихильників ісламу в ніч на понеділок настав найважливіший і найбільш почесний місяць рамадан. Протягом усього періоду рамадану дотримується суворий піст ("ураза"), який передбачає відмову від води, їжі та інтимних стосунків у світлий час доби. Цей період цілком присвячується пізнанню Аллаха і Корану.

Згідно з одним із п'яти стовпів ісламу, протягом рамадана правовірні мусульмани повинні поститися від настання ранкового намазу (на світанку) до настання вечірнього (на заході сонця). Від посту під час рамадану звільняються вагітні та жінки, хворі та старі люди, діти молодші семи років, а також ті, хто не може дотримуватися його з об'єктивних причин, - наприклад, воїни і мандрівники.

Ритуальна чистота (тахара) в ісламі має дуже велике значення при здійсненні релігійних обрядів, бо тахара зводиться не лише до підтримання зовнішньої чистоти та охайності, але в релігійно-етичному, культовому сенсі тахара означає звільнення від усього, що оскверняє.

Згідно з широко поширеною думкою, піст, особливо у місяць рамадан, є найкращим засобом спокути гріхів, здійснених протягом року. Необхідно нагадати, що в ісламі, на відміну, наприклад, від християнства, немає посередників між Богом і людиною, відсутнє і духовенство в християнському розумінні, яке може відпускати гріхи віруючому від імені Бога. Мусульманин сам відповідає перед Аллахом за свої гріхи.

Мусульманські богослови трактують посаду як засіб приборкання пристрастей, які породжені тваринним началом (нафс) в людині. Під час посту віруючий, концентруючи вольові зусилля, звільняється від інстинктивних пороків та удосконалює у собі людський духовний початок (кальб), тим самим ніби облагороджується людська натура.

Дотримання 30-денного посту в місяці рамадан пов'язане зі згадкою в Корані про те, що саме в цей місяць Аллах через архангела Джабраїла послав пророкові Мухаммеду у вигляді одкровення Коран. (2:181)

Згідно з Кораном, важлива особливість мусульманського посту полягає в тому, що поститися необхідно у світлий час доби, вночі ж є, пити і приходити до дружин дозволено. Але від зорі і до заходу, крім прийняття їжі і подружньої близькості, забороняються куріння, вдихання духмяних запахів, не можна також закапувати краплі, затримувати вміст кишечника, пускати кров або ставити банки. У той же час, якщо людина зробить це не навмисно, це не вважається порушенням посту.

Увечері, після заходу під час посту треба вжити легку їжу - фітур, друга страва - сахура - приймається перед поновленням посту на зорі. Вечірній обряд розговіння називається іфтар. Вечірнє розговіння - благословенний час, тому на нього намагаються запросити родичів, близьких друзів і сусідів, і вважається, що мусульманин, який влаштував частування, може розраховувати на прощення гріхів і місце в раю. Часто на іфтар запрошується мулла або освічена людина, яка може прочитати молитви і знає численні розповіді про життя пророка, членів його сім'ї і сподвижників, всі мусульмани намагаються в цей період віддаватися роздумам про Аллаха і його вчення. В пам'ять про Коран намагаються провести час у читанні Корану і переказах його настанов тим, хто не вміє читати арабською.

Починається піст обрядом "зустрічі", коли чекають появи на небі молодого місяця. Місяць нерідко видивляються у воді ставка, річки чи криниці. Початок посту у різних країнах звіщається гарматним пострілом, барабанним боєм, трубними звуками або прапором, піднятим на мінареті.

Почувши заклик (азан), мусульмани вирушають у мечеть до ранкової молитви, і протягом місяця вони повинні повторювати формулу: "Я маю намір поститися постом місяця рамадан від ранкової зорі до заходу сонця єдино заради Всевишнього". Кінець 30-денного посту відзначається в перший день місяця шавваля, наступного за рамаданом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі