У мусульман почався Рамадан: значення та основні правила

Поділитися
У мусульман почався Рамадан: значення та основні правила У мусульман розпочався священний місяць Рамадан
В ісламі Рамадан – час милості Аллаха, смирення, прощення гріхів і посту.

У мусульман почався священний місяць Рамадан, початок якого в цьому році випав на понеділок, 6 травня. Цей місяць для віруючих наповнений різними правилами, важливими деталями і особливим змістом.

Що таке Рамадан

Рамадан – це назва дев'ятого місяця ісламського місячного календаря. Згідно з віруваннями мусульман, в цей місяць пророку Мухаммаду в годину його духовного усамітнення в печері Хіра були відкриті перші вірші Корану.

Під час Рамадану "відчиняються ворота раю і закриваються двері пекла, а шайтани сковуються ланцюгами". В ісламі Рамадан – це час милості Аллаха, смирення, прощення гріхів і посту.

В ісламському календарі використовується не сонячний, а місячний календарний місяць, він коротший за григоріанський на 11 діб, тому початок Рамадану в різні роки відрізняється. Але, незважаючи на це, він завжди позначає дев'ятий місячний місяць.

Піст під час Рамадану

Піст в цей час - це один із стовпів ісламу, він починається з світанком і закінчується із заходом сонця і передбачає ряд жорстких обмежень, включаючи повну відмову від їжі і пиття в цей час. Під час посту передбачені два прийоми їжі: досвітній (сухур) і вечірній (іфтар). Перший, як правило, завершують до світанку, другий починають відразу після вечірньої молитви.

Метою посту є демонстрація сили своєї віри, він включає в себе не тільки обмеження в їжі, але і конкретні приписи щодо внутрішнього стану людини. В цей час треба приборкати свої інстинкти і пристрасті, а також дотримуватися внутрішньої чистоти.

У Рамадан мусульмани підходять до молитов більш відповідально, ніж у звичайні місяці, читають Коран, роблять добрі справи, а також роздають добровільну (садака) та обов'язкову (закят) милостині.

Пост мусульманина, чиї справи і думки нечисті , вважається недійсним.

Чи всі категорії мусульман дотримуються посту?

Є категорії віруючих, які звільняються від обов'язкового посту:

люди з хронічними захворюваннями;

хворі та старі, якщо пост шкодить їх здоров'ю;

вагітні жінки та жінки, що годують;

подорожні, які знаходяться на відстані більше 90 км від дому;

діти.

Що можна робити під час Рамадану

Обмеження накладається практично на все, що йде всередину організму людини. Разом з тим, дозволено ненавмисне прийняття їжі і пиття, уколи, купання (якщо вода не потрапить в рот), поцілунки (якщо не проковтнути слину партнера), чистка зубів (якщо зубна паста не потрапить в глотку).

Порушення посту

Порушення посту вважається гріхом. Якщо він порушений ненавмисно, після Рамадану необхідно заповнити кількість пропущених днів. Багато віруючих, які пропускають пост за станом здоров'я, вважають своїм обов'язком "розплатитися" за послаблення. Згідно з приписом, за кожний пропущений день необхідно нагодувати незаможного на суму, яку жертводавець зазвичай витрачає в день на їжу.

Дуже серйозним порушенням вважається вчинення статевого акту в світлий час доби. В такому випадку порушник зобов'язаний відшкодувати цей день 60 днів безперервного поста або нагодувати 60 бідняків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі