У Мінську на площі Свободи міліція затримала "для перевірки документів" два десятка журналістів.
Як пише TUT.by, затриманих спочатку повели в бус нібито для перевірки документів, однак повезли в Жовтневий РУВД столиці.
Водночас на площі починають збиратися люди, їх близько двох десятків. Тут сьогодні запланована акція солідарності в зв'язку з вчорашнім інцидентом в Червоному костьолі.
Також стало відомо, що затримані журналісти TUT.BY Станіслав Шаршуков і Вадим Заміровський, а таже Уладзь Гридін ( "Радіо Свобода"), Василь Федосенко (Reuters), фотограф Олександр Васюковіч, Надія Бужан ( "Наша Нiва"), Діма Ловецкий (AP ), Захар Щербаков та Сергій Сацюк (БелаПАН), Катерина Андрєєва і Максим Калитовський ( "Белсат"), Володимир Костін (Reuters), Сергій Бобильов (ТАРС) та інші.
Пізніше в МВС Білорусі повідомили, що «журналісти доставлені (не затримані!) Для перевірки документів, що підтверджують законність їх професійної діяльності".
У відомстві пообіцяли, що журналісти зареєстрованих ЗМІ, а також іноземні журналісти, акредитовані при Міністерстві закордонних справ, будуть відпущені.
Нагадаємо, Білорусі вже 19-й тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь в них вже в шостий раз. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тіхановском - 10% голосів виборців.
ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками. Серед мітингувальників є загиблі і зниклі безвісти.
Після цього було оголошено загальнонаціональну страйк, до якого приєдналися десятки державних підприємств.
Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.
ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.
Про те, що зараз відбувається в Білорусі і навколо білоруської революції читайте в статті Андрія Паливоди " Ні війни, ні миру ".