У Лівії з подачі ЄС працюють секретні в'язниці для мігрантів – розслідувачі

Поділитися
У Лівії з подачі ЄС працюють секретні в'язниці для мігрантів – розслідувачі © Croce Rossa Italiana
Непряме фінансування опосередковано допомагає підтримувати антилюдяну систему, що ефективно працює на зниження потоку нелегалів.

Некомерційна журналістська організація The Outlaw Ocean Project провела розслідування та дізналася, як Європейському Союзу вдалося досягнути зниження темпів міграції з країн Африки.

Журналісти дізналися, що в Лівії, звідки більшість мігрантів намагаються потрапити до Європи через Середземне море, побудовано систему таборів для мігрантів.

Табори контролюються озброєними угрупованнями, мігранти в них утримуються в нелюдських умовах: їх катують, грабують та вбивають без права на суд та захист (за лівійськими законами іноземців-нелегалів можна затримувати на невизначений термін та без допуску адвоката).

Європейські чиновники знають про це, але продовжують виділяти на цю систему кошти - адже вона працює, міграція знижується, пише Meduza.

Один із таких таборів знаходиться на території колишніх складів цементу та бетону в районі Гут аль-Шааль на заході Тріполі. На в'їзді до комплексу висить вивіска: «Суд із розгляду справ щодо нелегальної міграції». Насправді, це секретна в'язниця для мігрантів «Аль-Мабані».

Сюди звозять мігрантів, яких перехоплює берегова охорона. Про їхнє місцезнаходження нікому не повідомляють, але охоронці пропонують «вийти на волю» за 2500 лівійських динарів (близько 500 доларів). Лівійська берегова охорона тренується і озброюється на гроші ЄС, коштом ЄС утримється й мережа секретних в'язниць.

«Це система, створення якої Євросоюз планував багато років. Лівія за цим задумом має перетворитися на таке пекло, що його існування має відлякати мігрантів, які прямують до Європи», - говорить міністр юстиції Лівії (2012-2013 рр.) Салах Маргані.

У 2018 році уряд Італії з благословення ЄС допоміг береговій охороні Лівії отримати від ООН дозвіл на розширення своєї юрисдикції на понад 150 кілометрів. ЄС минулого року витратив майже мільйон доларів на будівництво командних центрів берегової охорони та підготовку офіцерів.

Але найціннішу підтримку надала прикордонна служба ЄС Frontex. У 2015 році Frontex почала реалізовувати програму «систематичного захоплення та знищення» суден, що перевозять мігрантів морем. Розслідувачі виявили докази того, що Frontex іноді надсилає координати судів із мігрантами безпосередньо співробітникам лівійської берегової охорони.

Високопоставлений співробітник Frontex на умовах анонімності розповів журналістам, що агентство посилає відеозаписи зі своїх спостережних місій італійській владі, які ті передають лівійським колегам.

Співробітники служби вважають, що не шкодять мігрантам безпосередньо, а просто передають координати. А у Євросоюзі стверджують, що безпосередньо не фінансують лівійську берегову охорону.

Але «Надзвичайний цільовий фонд» закуповує катери, на яких бійці берегової охорони Лівії затримують мігрантів, автобуси, на яких їх звозять до в'язниць, позашляховики, на яких лівійські бойовики полюють на мігрантів у пустелі.

Агентства ООН на кошти ЄС будують душові та туалети в деяких в'язницях, оплачують закупівлі ковдр, одягу та туалетного приладдя, яке видають мігрантам під час прибуття. Мішки для трупів також закуповуються на європейські гроші.

«Так, багато цих заходів робить лівійські в'язниці трохи менш нестерпними місцями для ув'язнених. Але загалом вони допомагають підтримувати всю пекельну систему, яка існує саме завдяки політиці ЄС щодо повернення мігрантів до Лівії», - підсумовується у матеріалі.

За даними Frontex, з 2015 року нелегальна міграція знизилася на 92%, переважно за рахунок скорочення кількості мігрантів, які намагалися дістатися до ЄС через Середземне море. У 2019 році до країн ЄС море прибуло рекордно низька кількість мігрантів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі