Естонська Nelja Energia AS, що працює в сфері альтернативної енергетики, ввела в експлуатацію вітряний парк у Шилуте, загальний обсяг інвестиції в який склав 100 млн євро, повідомила компанія.
Парк складається з 24 вітрогенераторів загальною потужністю 60 МВт, що становить 12% загального виробництва вітрової енергії у Литві.
"Всі будівельні та електричні роботи на даний момент завершені, ми підключаємо вітряк за вітряком в електромережу", - наводяться в повідомленні Nelja Energia слова директора UAB 4energia (дочірнє підприємство Nelja Energia) Тадаса Навицкаса.
Раніше повідомлялося, що проект, будівництво якого почалося в 2015 році, оцінювався в 115 млн євро.
Прогнозована річна вироблення вітропарку складе 230 ГВт.год електроенергії. "У Шилуте кращі в Балтійських країнах вітрові умови. Цей фактор, а також використання вітрогенераторів нового покоління - з великими роторами і більш високими щоглами - дозволить виробляти майже наполовину більше енергії в порівнянні з технологією минулого покоління", - цитується в прес-релізі голова правління групи Nelja Energia Матрин Крус. Висота щогл вітрогенераторів парку становить 110 метрів.
Nelja Energia (бренд - 4energia) - найбільший виробник вітряної енергії в країнах Балтії. Компанією володіють скандинавська Vardar Eurus (60%), Європейський банк реконструкції і розвитку (11%) та естонські інвестори (29%). У свою чергу, акціонерами Vardar Eurus є група Vardar (Норвегія, 90%) і Nordic Environment Finance Corporation (NEFCO, Північна екологічна фінансова корпорація, 10%).
В Балтійських країнах компанії належать вітропарки загальною потужністю 280 МВт. Останні проекти Nelja Energia - вітропарк в Шилуте в Литві, когенераційна станція і завод по виробництву пелет в Латвії (розмір інвестицій - 30 млн євро) і розширення вітропарку Тоома в Естонії (розмір інвестицій - 11,5 млн євро).
Як повідомлялося раніше, у Великобританії планують вишикувати найбільшу в світі морську вітряну ферму. Система вітряних електростанцій зможе забезпечити енергією більше мільйона будинків.